توليد محصولات بازيافتي | پرك بازيافتي | گرانول بازيافتي
شركت رابين پلمير در راستاي كمك به چرخه محيط زيست اقدام به توليد محصولات بازيافتي نظير پرك بازيافتي و گرانول بازيافتي كرده است.

گرانول چيست؟

براي توليد هر محصولي در صنعت نياز به خريد مواد اوليه وجود دارد كه قيمت آن مواد اوليه تاثير بسيار زيادي در قيمت تمام شده محصول نهايي دارد. از اين رو استفاده از موادي كه بتواند هزينه مواد اوليه را كاهش دهد، براي مديران صنايع اهميت زيادي دارد. گرانول بازيافتي ماده اي است كه استفاده از آن مي تواند هزينه هاي توليد محصولات تازه و نو را تا حد زيادي كاهش دهد. گرانول در واقع نوعي ساختار بوده كه در پليمرها وجود دارد و در توليد محصولات پلاستيكي به شدت مورد استفاده قرار مي گيرد. حال اگر مواد پلاستيكي بعد از مصرف مجدد بازيافت شوند، مي توان از آنها گرانول بازيافتي توليد و براي توليد محصولات پلاستيكي جديد استفاده كرد. اين گرانول ها به جهت بازيافتي بودن، هزينه خيلي كمتري در مقايسه با مواد اوليه نو دارند و به همين دليل به شدت مورد توجه صنايع گوناگون قرار گرفته اند. در همين راستا در اين مقاله به بررسي بيشتر گرانول هاي بازيافتي، مانند خريد و فروش و ساير مزاياي استفاده از آن پرداخته ايم.
گرانول چيست

منظور از گرانول چيست؟

گرانول به نوعي از ساختار موجود در پليمرها گفته مي شود كه اغلب براي توليد مواد پلاستيكي مورد استفاده قرار مي گيرد. به عبارت ديگر گرانول ها با ساختار دانه دانه اي كه دارند، در توليد مواد گوناگوني به كار مي روند و اين قابليت را دارند كه براي توليد هر ماده اي به اشكال گوناگوني درآيند.
گرانول ها در صنعت كاربردهاي زيادي دارند كه يكي از مهمترين و در واقع اصلي كاربرد آنها، استفاده مجدد از ضايعات پلاستيكي مي باشد به عبارت ديگر گرانول ها اين امكان را فراهم مي كنند تا بتوان از مواد ضايعاتي، محصولات تازه و نو را توليد نمود.
خريد گرانول

مزاياي گرانول ها

بخش قابل توجهي از زباله هاي موجود در جهان، مربوط به زباله هاي پلاستيكي مي باشد كه در بين آنها لاستيك هاي فرسوده خودروها بيشتر از هرچيز ديگري به چشم مي خورد. ميزان ضايعات لاستيك هاي خودرو ها به قدري زياد است كه حجمي نزديك به چند هزار تن دارند كه وجود آنها به طبيعت آسيب هاي زيادي وارد مي كند. گرانول ها با استفاده از اين ضايعات پلاستيكي، نه تنها مشكلات محيط زيست را كاهش مي دهند، بلكه باعث صرفه جويي در هزينه هاي تامين مواد اوليه براي توليد محصولات صنعتي مي شوند.
مزاياي بسيار زياد گرانول ها سبب شده است كه شركت هاي زيادي در دنيا به وجود آيند تا با بهره گيري از تكنيك هاي ساخت گرانول، اقدام به توليد و فروش گرانول بازيافتي نمايند. علاوه بر اين از آنجايي كه استفاده از گرانول بازيافتي، هزينه هاي تمام شده محصولات را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد، خريد گرانول بازيافتي روز به روز در حال افزايش مي باشد.
گرانول بازيافتي

روش هاي توليد انواع گرانول بازيافتي

به طور كلي گرانول ها در 2 روش گوناگون توليد مي شوند كه اين روش ها به شرح ذيل مي باشند:
  • خطوط توليد گرانول رشته اي: در اين روش، ضايعات پلاستيكي ابتدا در دستگاهي به نام دستگاه «اكسترودر» ذوب شده و بعد از آن از صافي هاي فلزي عبور داده مي شوند تا شكل رشته اي به خود بگيرند. اين پلاستيك هاي رشته اي بعد از فرايند طي شده از يك استخر آب عبور داده شده تا به داخل يك دستگاه آسياب كوچك وارد شوند. سپس اين رشته ها تكه تكه و بعد خشك مي شوند. ساخت ماشين آلات مورد نياز براي توليد گرانول هاي رشته اي ساده بوده و به همين دليل در ايران بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد. گرانول بازيافتي توليد شده در اين روش، هيچ شباهتي به گرانول هاي مواد اوليه مورد نياز براي توليد محصولات نو ندارد و از گوشه هاي تيز و همچنين خرده هاي پلاستيكي برخوردار مي باشد.
  • خطوط توليد گرانول خشك: در اين روش به جاي اينكه پلاستيك هاي ذوب شده در دستگاه اكسترودر به شكل رشته اي درآيند، به همان شكل مذاب و به كمك تيغه هايي به سرعت برش خورده و توسط يك كنده به طور همزمان مكيده و در طي عبور از مسيرهاي لوله اي سرد و خشك خواهد شد. ضايعات پلاستيكي خشك شده در اين مرحله به يك مخزن بسيار بزرگي وارد مي شود و در آنجا دچار افت فشار مي شوند. در طي اين فرايند، گرانول هاي سنگين تر به پايين مخزن رفته و هوا از بالاي مخزن خارج مي شود.
فروش گرانول

گرانول بازيافتي چيست؟

يكي از پرمصرف ترين پلاستيك هاي موجود در جهان، پليمر پي وي سي مي باشد. مصرف بالاي اين پلاستيك سبب شده است كه سهم بسيار زيادي از ضايعات پلاستيكي متعلق به اين پليمر باشد. دليل پركاربرد بودن اين پليمر، هزينه مناسب، ويژگي هاي فيزيكي و شيميايي بسيار مناسب آن مي باشد. اگر اين پلاستيك ويژگي هاي فيزيكي و شيميايي بسيار خوبي دارد، اما ضايعات آن مي تواند آسيب هاي جدي به طبيعت وارد كند.
گرانول هايي كه از پي وي سي به دست مي آيند، هزينه خيلي كمتري نسبت به گرانول هاي دست اول دارند و از آنجايي كه در بسياري از صنايع بازيافتي بودن و يا نبودن گرانول ها اهميت چنداني ندارد، گرانول هاي بازيافتي به دليل داشتن هزينه هاي كمتر، بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند.

چه عواملي بر كيفيت گرانول بازيافتي تاثير دارد؟

اگرچه همانطور كه گفته شده صنايع زيادي وجود دارند كه بازيافتي بودن و يا نبودن گرانول ها تاثير چنداني بر كيفيت محصول نهايي ندارد، اما عواملي وجود دارد كه باعث بالا رفتن كيفيت گرانول بازيافتي و به تبع آن محصول نهايي مي شود.
از عوامل مهمي كه بر كيفيت گرانول بازيافتي اثر مي گذارد، مي توان به موارد زير اشاره كرد:
  • كيفيت مواد اوليه اي كه به دستگاه گرانول ساز وارد مي شود.
  • ابعاد و شكل ذرات تشكيل دهنده گرانول ها
  • ويژگي هاي دستگاه گرانول ساز
  • شرايط فرايندي دستگاه گرانول ساز
  • ميزان رطوبتي كه در دستگاه گرانول ساز وجود دارد.

آشنايي با دستگاه گرانول ساز

همانطور كه در اين مقاله مشاهده كرديد براي توليد گرانول هاي بازيافتي، بايد از دستگاه گرانول ساز استفاده شود. به همين دليل در اينجا مي خواهيم شما را تا حدودي با اين دستگاه آشنا كنيم.
اين دستگاه، همانطور كه از عنوانش مشخص ميباشد، از پلاستيك هاي مختلف و با اشكال گوناگون، گرانول ايجاد مي كند. ساختار و ويژگي دستگاه هاي توليد كننده مواد پلاستيكي نو به گونه ايست كه مواد اوليه آنها براي استفاده در قالب هاي گوناگون توليدي، حتماً بايد ساختار ساچمه اي و گرانولي شكل داشته باشند و به همين دليل است كه همواره تاكيد مي شود كه ضايعات پلاستيكي مورد استفاده براي توليد محصولات نو، به شكل گرانول در آيند. البته ناگفته نماند كه اين موضوع تنها مربوط به ضايعات پلاستيكي نمي شود، بلكه مواد اوليه نو و دست اولي كه براي توليد محصولات پلاستيكي به كار مي رود نيز بايد به كمك دستگاه هاي گرانول ساز به شل گرانول در آيند.
استفاده از دستگاه گرانول ساز براي ساخت گرانول هاي ضايعاتي اين مزيت را دارد كه آن دسته از موادي كه شكل هاي ناهمگون دارند نيز از شكل هاي مناسبي براي استفاده از در قالب هاي توليد محصولات پلاستيكي به كار بروند.
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ دى ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۵۶:۲۶ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : ---
دیروز : ---
افراد آنلاین : 2
همه : ---
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی