توليد محصولات بازيافتي | پرك بازيافتي | گرانول بازيافتي
شركت رابين پلمير در راستاي كمك به چرخه محيط زيست اقدام به توليد محصولات بازيافتي نظير پرك بازيافتي و گرانول بازيافتي كرده است.

آنچه بايد در مورد پرك پت هات واش بدانيد

پرك پت هات واش از جمله كارهاي پر سودي است كه امروزه بسياري از افراد به سمت توليد آن روي آورده اند. بنابراين شما هم مي توانيد با خريد دستگاه ساده اي به انجام اين كار بپردازيد و با بازيافت پت هاي ضايعاتي كه همان بطري هاي نوشابه، آب معدني و ديگر پت هاي دست دوم هستند به سود قابل توجهي دست يابيد. البته توجه داشته باشيد بازيافت پت و آسياب كردن آنها مانند بازيافت مواد پليمري نمي باشد، زيرا پرك پت هاي هات واش به منظور توليد پلي استر در كارخانجات نساجي به كار برده مي شوند و بايد درصد ناخالصي پاييني داشته باشند.

پرك پت هات واش

پرك پت هات واش چيست؟ نوعي پلاستيك كه غالبا حجم زيادي از ضايعات را تشكيل مي دهند پت نام دارند كه اگر پت ها به صورت اصولي بازيافت شود مي توانند براي شما كسب و كار پر رونقي را به وجود آورند. اين مواد پلاستيكي در ابتدا بايد آسياب شوند كه به اين كار پرك گفته مي شود پس پرك پت هات واش يعني پت هاي آسياب شده اي كه در دستگاه هات واش شسته شده اند. اگر شما در كار بازيافت پت به دنبال سودآوري بيشتري هستيد بهتر است بدانيد كه در كار بازيافت پت، عددها و فاكتورهايي وجود دارد كه بايد در زمان پرك پت هات واش به آن توجه بسياري داشته باشيد زيرا تنها خريد پرك پت هايي صورت ميگيرد كه مطابق با معيارهاي اساسي به دست آمده بوده و قابليت استفاده در كارخانجات مختلف را داشته باشند.

پرك پت هات واش چيست

 

اصولي كه در بازيافت پت بايد رعايت شود

ضايعات پلاستيكي كه از سطح شهر جمع آوري مي شوند معمولا در دو گروه مجزا طبقه بندي مي شوند. گروه اول:ضايعاتي كه رنگي بوده و در اشكال مختلف هستند مانند هر نوع ظرف پلاستيكي، سبدها، مشمع و....و گروه ديگر پت ها نيز مي باشند، امروزه با توجه به كاربردهاي زيادي كه پت ها در كارخانجات نساجي پيدا كرده اند رقابت شديدي در ميان پت هاي تازه همچنين پت هاي دست دوم به وجود آمده است. بنابراين با توجه به سودآوري بيشتري كه پرك بازيافتي يا همان پرك پت ها نسبت به پت هاي تازه براي كارخانجات استفاده كننده دارند بيشتر توليد كنندگان بازيافت مواد پلاستيكي سعي دارند فعاليت خود را در بازيافت پت هاي دست دوم و پرك پت گسترش دهند. زيرا پت هاي بازيافت شده در عصر حاضر علاوه بر توليد منسوجات پلي استري ديده شده است كه برخي از واحدهاي توليدي اين توانايي را به دست آورده اند تا مرغوب ترين پرك پت هات واش را با برخي مواد تقويت كننده آميزه سازي كرده و نمونه هاي مختلفي از وسايل مقاوم و محكم ديگري را توليد كنند.

بازيافت پرك پت

چگونگي بازيافت پت


اگر به دنبال بهترين روش از بازيافت كردن پت ها و خريد پرك پت هات واش هستيد بايد تمام نكات اساسي را دانسته و با خريد دستگاهي كه به انجام اين كار اختصاص يافته است كار بازيافت پت را آغاز كنيد، در انجام اين كار پس از جمع آوري پت كه همان بطري هاي نوشابه، آب معدني و...هستند بايد پت ها شستشو شده و در و ليبل هاي سطح آنها جدا شود. سپس پت ها درون دستگاهي با نام هات واش ريخته شوند و با آب داغ آلودگي پت گرفته شده و در نهايت پت خالص توليد شود. البته براي به وجود آوردن پرك پت هات واش تنها انجام اين مراحل نمي تواند به طور كامل ناخالصي پت ها را جدا سازي كند بلكه بايد پت ها مراحل ديگري را براي پرك پت هات واش شدن خالص پشت سر بگذرانند. يعني پت ها پس از گذراندن چندين مرحله ديگر در نهايت آسياب شده و به پرك تبديل مي شوند.

بهترين دستگاه پرك پت

با توجه به پيشرفت تكنولوژي، دستگاه هايي وارد حوزه پرك پت هات واش شده اند كه به راحتي مي توانند در و ليبل هاي پت ها را جدا كرده و آن ها را به مخزن ديگري منتقل كنند. در اين دستگاه پت ها به دليل داشتن وزني بيشتر كه از در و ليبل دارند در قسمت هاي زيرين دستگاه باقي مي مانند و توسط دستگاه شن گير، ساييده شده و تميز مي شوند و تا حد زيادي شفافيت به دست مي آورند همچنين آلودگي آنها تا درصد زيادي پايين مي آيد. خوب است بدانيد اين دستگاه مي تواند چسب هايي كه در مرحله هات واش بر روي بطري ها باقي مانده اند را جدا كند سپس در حوضچه هايي از آب داغ به همراه گل گير دوباره شستشو داده شده و كار نهايي جدا سازي صورت بگيرد و سرانجام خالص ترين پت به دست آيد. چنين محصولي بدون شك مي تواند در آزمايشات متعدد، درصد پاييني از ناخالصي را داشته باشد و به عنوان يك مواد اوليه مرغوب، گزينه بسيار مناسبي براي تعداد زيادي از كارخانجات به حساب آيد.

نكاتي مهم در تهيه پرك پت هاي هات واش

چنانچه در كار پلاستيك بازيافتي فعاليت داريد و پرك پت هات واش توليد مي كنيد بهتر است بدانيد كه در شستشوي پلاستيك هاي متنوع و تهيه پرك از آنها كافي است پلاستيك ها را تميز كرده و تنها رنگ ها را از آنها جدا كنيد در صورتي كه شستشوي پت ها بايد با رعايت نكات اساسي انجام شده و شاخص آلودگي آنها پس از توليد پرك پت هاي هات واش تعيين شود. يعني اگر ميزان PVC و ديگر ناخالصي وجود داشته در پرك پت ها بيشتر از حد مجاز باشد، بار در كارخانجات استفاده كننده مورد قبول نخواهد بود و شما مجبور هستيد بار خود را با قيمت بسيار پاييني به فروش برسانيد از طرفي اگر سعي كنيد با استفاده از بهترين دستگاه ها پرك پت هاي هات واش، پرك پت هايي را توليد كنيد كه پايبن ترين ناخالصي را داشته باشند مطمئنا شما مشتريان بيشماري رو به سمت خود جذب مي كنيد و سودآوري زيادي براي شما خواهد داشت.

خريد پرك پت هات واش

خريد پرك پت هات واش

شما متقاضي گرامي اگر به دنبال خريد پرك پت هاي هات واش با ناخالصي بسيار پاييني هستيد بهتر است بدانيد ما به عنوان فروشندگان عمده اين سايت بزرگترين و مشهورترين تامين كنندگان ضايعات پت در سراسر كشور مي توانيم حجم بالايي از پت آسيابي، پريفرم همچنين پت برسي و....را در اختيار شما قرار دهيم. اين مجموعه تمام تلاش خود را به كار بسته است تا مرغوب ترين پرك پت ها را با درصد ناخالصي ppm200 را عرضه كند و گامي بزرگ در پيشبرد سلامت محيط زيست بردارد.

فروش پرك پت هات واش

اين بازرگاني با فروش پرك پت هات واش جزء بزرگترين فعالان و خريداران پت هاي بازيافت شده به شمار مي آيد و اين قابليت را داريم تا نمونه هاي مختلفي از ضايعات پت مانند پرك پت هاي هات واش همچنين پرك پت آسيايي و پت پرسي را به منظور استفاده در كارخانجات الياف از هر نقطه اي در ايران خريداري كنيم. خوب است بدانيد مشاوران ما مي توانند شما را در زمينه خريد خطوط شستشو پت و راه اندازي دستگاه هاي هات و واش و ديگر دستگاه هاي مرتبط همچنين آموزش بازيافت پت ها راهنمايي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۹ دى ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۰۱:۱۵ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

گرانول چيست؟

براي توليد هر محصولي در صنعت نياز به خريد مواد اوليه وجود دارد كه قيمت آن مواد اوليه تاثير بسيار زيادي در قيمت تمام شده محصول نهايي دارد. از اين رو استفاده از موادي كه بتواند هزينه مواد اوليه را كاهش دهد، براي مديران صنايع اهميت زيادي دارد. گرانول بازيافتي ماده اي است كه استفاده از آن مي تواند هزينه هاي توليد محصولات تازه و نو را تا حد زيادي كاهش دهد. گرانول در واقع نوعي ساختار بوده كه در پليمرها وجود دارد و در توليد محصولات پلاستيكي به شدت مورد استفاده قرار مي گيرد. حال اگر مواد پلاستيكي بعد از مصرف مجدد بازيافت شوند، مي توان از آنها گرانول بازيافتي توليد و براي توليد محصولات پلاستيكي جديد استفاده كرد. اين گرانول ها به جهت بازيافتي بودن، هزينه خيلي كمتري در مقايسه با مواد اوليه نو دارند و به همين دليل به شدت مورد توجه صنايع گوناگون قرار گرفته اند. در همين راستا در اين مقاله به بررسي بيشتر گرانول هاي بازيافتي، مانند خريد و فروش و ساير مزاياي استفاده از آن پرداخته ايم.
گرانول چيست

منظور از گرانول چيست؟

گرانول به نوعي از ساختار موجود در پليمرها گفته مي شود كه اغلب براي توليد مواد پلاستيكي مورد استفاده قرار مي گيرد. به عبارت ديگر گرانول ها با ساختار دانه دانه اي كه دارند، در توليد مواد گوناگوني به كار مي روند و اين قابليت را دارند كه براي توليد هر ماده اي به اشكال گوناگوني درآيند.
گرانول ها در صنعت كاربردهاي زيادي دارند كه يكي از مهمترين و در واقع اصلي كاربرد آنها، استفاده مجدد از ضايعات پلاستيكي مي باشد به عبارت ديگر گرانول ها اين امكان را فراهم مي كنند تا بتوان از مواد ضايعاتي، محصولات تازه و نو را توليد نمود.
خريد گرانول

مزاياي گرانول ها

بخش قابل توجهي از زباله هاي موجود در جهان، مربوط به زباله هاي پلاستيكي مي باشد كه در بين آنها لاستيك هاي فرسوده خودروها بيشتر از هرچيز ديگري به چشم مي خورد. ميزان ضايعات لاستيك هاي خودرو ها به قدري زياد است كه حجمي نزديك به چند هزار تن دارند كه وجود آنها به طبيعت آسيب هاي زيادي وارد مي كند. گرانول ها با استفاده از اين ضايعات پلاستيكي، نه تنها مشكلات محيط زيست را كاهش مي دهند، بلكه باعث صرفه جويي در هزينه هاي تامين مواد اوليه براي توليد محصولات صنعتي مي شوند.
مزاياي بسيار زياد گرانول ها سبب شده است كه شركت هاي زيادي در دنيا به وجود آيند تا با بهره گيري از تكنيك هاي ساخت گرانول، اقدام به توليد و فروش گرانول بازيافتي نمايند. علاوه بر اين از آنجايي كه استفاده از گرانول بازيافتي، هزينه هاي تمام شده محصولات را به ميزان قابل توجهي كاهش مي دهد، خريد گرانول بازيافتي روز به روز در حال افزايش مي باشد.
گرانول بازيافتي

روش هاي توليد انواع گرانول بازيافتي

به طور كلي گرانول ها در 2 روش گوناگون توليد مي شوند كه اين روش ها به شرح ذيل مي باشند:
  • خطوط توليد گرانول رشته اي: در اين روش، ضايعات پلاستيكي ابتدا در دستگاهي به نام دستگاه «اكسترودر» ذوب شده و بعد از آن از صافي هاي فلزي عبور داده مي شوند تا شكل رشته اي به خود بگيرند. اين پلاستيك هاي رشته اي بعد از فرايند طي شده از يك استخر آب عبور داده شده تا به داخل يك دستگاه آسياب كوچك وارد شوند. سپس اين رشته ها تكه تكه و بعد خشك مي شوند. ساخت ماشين آلات مورد نياز براي توليد گرانول هاي رشته اي ساده بوده و به همين دليل در ايران بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرد. گرانول بازيافتي توليد شده در اين روش، هيچ شباهتي به گرانول هاي مواد اوليه مورد نياز براي توليد محصولات نو ندارد و از گوشه هاي تيز و همچنين خرده هاي پلاستيكي برخوردار مي باشد.
  • خطوط توليد گرانول خشك: در اين روش به جاي اينكه پلاستيك هاي ذوب شده در دستگاه اكسترودر به شكل رشته اي درآيند، به همان شكل مذاب و به كمك تيغه هايي به سرعت برش خورده و توسط يك كنده به طور همزمان مكيده و در طي عبور از مسيرهاي لوله اي سرد و خشك خواهد شد. ضايعات پلاستيكي خشك شده در اين مرحله به يك مخزن بسيار بزرگي وارد مي شود و در آنجا دچار افت فشار مي شوند. در طي اين فرايند، گرانول هاي سنگين تر به پايين مخزن رفته و هوا از بالاي مخزن خارج مي شود.
فروش گرانول

گرانول بازيافتي چيست؟

يكي از پرمصرف ترين پلاستيك هاي موجود در جهان، پليمر پي وي سي مي باشد. مصرف بالاي اين پلاستيك سبب شده است كه سهم بسيار زيادي از ضايعات پلاستيكي متعلق به اين پليمر باشد. دليل پركاربرد بودن اين پليمر، هزينه مناسب، ويژگي هاي فيزيكي و شيميايي بسيار مناسب آن مي باشد. اگر اين پلاستيك ويژگي هاي فيزيكي و شيميايي بسيار خوبي دارد، اما ضايعات آن مي تواند آسيب هاي جدي به طبيعت وارد كند.
گرانول هايي كه از پي وي سي به دست مي آيند، هزينه خيلي كمتري نسبت به گرانول هاي دست اول دارند و از آنجايي كه در بسياري از صنايع بازيافتي بودن و يا نبودن گرانول ها اهميت چنداني ندارد، گرانول هاي بازيافتي به دليل داشتن هزينه هاي كمتر، بيشتر مورد استفاده قرار مي گيرند.

چه عواملي بر كيفيت گرانول بازيافتي تاثير دارد؟

اگرچه همانطور كه گفته شده صنايع زيادي وجود دارند كه بازيافتي بودن و يا نبودن گرانول ها تاثير چنداني بر كيفيت محصول نهايي ندارد، اما عواملي وجود دارد كه باعث بالا رفتن كيفيت گرانول بازيافتي و به تبع آن محصول نهايي مي شود.
از عوامل مهمي كه بر كيفيت گرانول بازيافتي اثر مي گذارد، مي توان به موارد زير اشاره كرد:
  • كيفيت مواد اوليه اي كه به دستگاه گرانول ساز وارد مي شود.
  • ابعاد و شكل ذرات تشكيل دهنده گرانول ها
  • ويژگي هاي دستگاه گرانول ساز
  • شرايط فرايندي دستگاه گرانول ساز
  • ميزان رطوبتي كه در دستگاه گرانول ساز وجود دارد.

آشنايي با دستگاه گرانول ساز

همانطور كه در اين مقاله مشاهده كرديد براي توليد گرانول هاي بازيافتي، بايد از دستگاه گرانول ساز استفاده شود. به همين دليل در اينجا مي خواهيم شما را تا حدودي با اين دستگاه آشنا كنيم.
اين دستگاه، همانطور كه از عنوانش مشخص ميباشد، از پلاستيك هاي مختلف و با اشكال گوناگون، گرانول ايجاد مي كند. ساختار و ويژگي دستگاه هاي توليد كننده مواد پلاستيكي نو به گونه ايست كه مواد اوليه آنها براي استفاده در قالب هاي گوناگون توليدي، حتماً بايد ساختار ساچمه اي و گرانولي شكل داشته باشند و به همين دليل است كه همواره تاكيد مي شود كه ضايعات پلاستيكي مورد استفاده براي توليد محصولات نو، به شكل گرانول در آيند. البته ناگفته نماند كه اين موضوع تنها مربوط به ضايعات پلاستيكي نمي شود، بلكه مواد اوليه نو و دست اولي كه براي توليد محصولات پلاستيكي به كار مي رود نيز بايد به كمك دستگاه هاي گرانول ساز به شل گرانول در آيند.
استفاده از دستگاه گرانول ساز براي ساخت گرانول هاي ضايعاتي اين مزيت را دارد كه آن دسته از موادي كه شكل هاي ناهمگون دارند نيز از شكل هاي مناسبي براي استفاده از در قالب هاي توليد محصولات پلاستيكي به كار بروند.

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۴ دى ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۵۶:۲۶ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 9
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

سئو کار حرفه ای / خرید پیج اینستاگرام / باربری / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی در مشهد / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  /  خدمات گرافیک آریا گستر  / فروش پیج آماده آریا گستر / نیازمندی های نظافتی / وکیل در مشهد / ارز دیجیتال / نیازمندی های قالیشویی / مبل شویی / املاک شمال  / آرد واحد تهران / فیزیوتراپی سیناطب / sell Instagram account safely / نیازمندی های گردشگری / نیازمندی های سالن زیبایی