توليد محصولات بازيافتي | پرك بازيافتي | گرانول بازيافتي
شركت رابين پلمير در راستاي كمك به چرخه محيط زيست اقدام به توليد محصولات بازيافتي نظير پرك بازيافتي و گرانول بازيافتي كرده است.

با تعريف و كارايي گرانول مستربچ بيشتر آشنا شويد

گرانول مستربج به عنوان يكي از مهمترين محصولات شيميايي به شمار مي رود كه امروزه داراي كاربرد بسيار زيادي در صنايع مختلف به خصوص در ساخت مواد شيميايي بهداشتي دارد. در اين مقاله به شما خواهيم گفت كه گرانول مستربچ چيست و چرا بايد مورد استفاده قرار گيرد؟ در اين مقاله قصد داريم در ابتدا به شما بگوييم گرانول چيست و مستربچ چيست و سپس بيشتر شما را با اين محصول آشنا كنيم. به طور كلي اين محصول براي رنگ آميزي بهداشتي و سالم مواد شيميايي و پلاستيكي مورد استفاده قرار مي گيرد و شما مي توانيد از اين محصول استفاده كنيد. در صورتي كه مي خواهيد در زمينه استفاده از گرانول سوالي داشته باشيد و يا مي خواهيد بيشتر با اين محصول آشنا شويد، مي توانيد اين مقاله را مطالعه كرده و در زمينه استفاده از گرانول سوالات خود را بپرسيد. به طور كلي مي توان گفت كه اين كالا داراي كاربرد بسيار گسترده اي در توليد محصولات مختلف دارد و همچنين مي توانيد با خيال راحت از اين محصول استفاده كنيد. گرانول و مستربچ با استفاده از بهترين مواد اوليه شيميايي و به صورت بهداشتي توليد مي شود و يكي از بهترين محصولاتي است كه در دسترس مراكز توليدي به شمار مي رود.

گرانول مستربچ

گرانول مستربچ چيست؟

مستربچ را مي توان يك ماده شيميايي دانست كه با استفاده از بهترين مواد اوليه شامل پايه پليمري، مواد شيميايي افزودني و عامل فعال سازگار كننده توليد شده است و داراي كارايي بسيار زيادي است. توليد اين محصول بايد با دقت بسيار بالا انجام مي شود و به دليل اينكه در شرايط بهداشتي و با استفاده از مواد اوليه شيميايي بهداشتي توليد شده است، داراي كاربرد بسيار زيادي در صنايع مختلف مي باشد. اما چرا بايد از مستربج استفاده كرد؟ انواع مستربچ چيست؟ و در انتها بايد بدانيم كه تعريف هر يك از عواملي كه در ساخت اين محصول استفاده مي شود چيست؟ در ادامه با ما همراه باشيد تا بيشتر در اين زمينه با شما اطلاعاتي را به اشتراك بگذاريم و اطلاعاتي دقيق را در اين زمينه به شما بدهيم. به طور كلي مي توان گفت كه اين محصول با استفاده از بهترين مواد اوليه توليد شده است و همانطور كه گفته شد با استفاده از دستگاه هاي مخصوص توليد مي شود تا بتواند كارايي مناسبي در رنگ آميزي مواد پلاستيكي داشته باشد. اين محصول ماندگاري و مقاومت بالايي در برابر دما دارد و با توجه به فرمول ساخت، كاربرد آن تعيين مي شود.

با اجزاي گرانول مستربچ بيشتر آشنا شويد

در ادامه شما را با تعريف مواد شيميايي مورد استفاده در مستربچ بيشتر آشنا مي سازيم و در اين زمينه اطلاعاتي را با شما به اشتراك خواهيم گذاشت.

 • پليمر پايه : اين محصول معمولا پليمرهاي مصرفي است كه شامل پلي اتيلن، پلي پروپيلن، پلي استايرن، اتيلن وينيل استات و واكس هايي با وزن مولكولي پايين مي باشد.
 • مواد افزودني : با توجه به نوع كارايي گرانول مستربچ از مواد افزودني مختلفي استفاده مي شود كه بسته به نوع كارايي محصول انتخاب مي شود. براي مثال پيگمنت ها يا پركننده ها يا مواد افزودني شامل رنگدانه ها را مي توان از مهمترين مواد افزودني دانست كه به مستربچ ها اضافه مي شود.
 • عامل فعال سازگار كننده : يكي از موثر ترين روش هايي كه براي پايداري شرايط مستربچ مورد استفاده قرار مي گيرد، عامل فعال سازگار كننده است. در واقع اين ماده مي تواند شرايط لازم براي ساخت گرانول مستربچ را ايجاد كند و يكي از مهمترين موادي است كه در ساخت مستربچ مورد استفاده قرار مي گيرد.

در اين قسمت شما را با موادي كه در ساخت مستربچ داراي كاربرد هستند آشنا كرديم و در ادامه شما را بيشتر با كارايي و انواع اين محصول آشنا خواهيم نمود.

پليمر پايه

انواع مستربچ عرضه شده در بازار

در قسمت از آشنايي با محصولات شيميايي قصد داريم شما را با مدل هاي مختلف گرانول مستربچ عرضه شده در بازار بيشتر آشنا كنيم.

افزودني :

مستربچ را مي توان مهمترين محصولي دانست كه براي ساخت انواع محصولات شيميايي داراي كاربرد بسيار بالايي است. براي مثال مي توانيد براي ايجاد شرايط مورد نياز از انواع مستربچ استفاده كنيد. از مهمترين انواع مستربچ افزودني مي توان به مستربچ ليز كننده، شفاف كننده و آنتي بلاك اشاره كرد.

مستربچ رنگي :

يكي از رايج ترين روش هايي كه براي توليد محصولات پلاستيكي به صورت رنگي مورد استفاده قرار مي گيرد، مستربچ هاي رنگي هستند. اين محصولات با افزودني شامل رنگدانه ها توليد شده و در انواع مختلفي در بازار عرضه مي شوند.

مستربچ پركننده :

اين محصول براي كاهش قيمت در ساخت مواد پلاستيكي مورد استفاده قرار مي گيرد و داراي كاربرد بسيار زيادي است.

چرا بايد از مستربچ استفاده كرد؟

همانطور كه گفته شد، گرانول مستربچ يكي از بهترين مواد اوليه اي است كه امروزه مورد استفاده قرار مي گيرد و داراي كاربرد بسيار زيادي در صنايع مختلف به خصوص صنايع توليد محصولات پلاستيكي دارد. در صورتي كه نياز به استفاده از مستربچ را احساس مي كنيد و مي خواهيد در زمينه توليد محصولات از گرانول مستربج استفاده كنيد، مي توانيد به صورت آنلاين نسبت به خريد اين محصول اقدام نماييد. توليد انواع مستربچ در شرايط بهداشتي بايد انجام شود تا براي مثال در صورتي كه مي خواهيد ظروف آشپزخانه پلاستيكي توليد كنيد، استفاده از مستربچ هاي حرفه اي براي شما مورد استفاده است. در صورتي كه سوالي در اين زمينه داشته باشيد و يا مي خواهيد اطلاعات بيشتري در اين زمينه نياز داريد مي توانيد با كارشناسان ارتباط برقرار كرده و سوالات خود را بپرسيد.

چرا بايد از مستربچ استفاده كرد؟

بهترين روش براي خريد مستربچ

براي تهيه و استفاده از انواع گرانول مستربچ عرضه شده در بازار مي توانيد به صورت اينترنتي اقدام كنيد. اين روش از خريد در سراسر كشور در دسترس مراكز توليدي بوده و همچنين مي توانيد از اين روش براي دريافت اطلاعات بيشتر نيز اقدام كنيد. همچنين در صورتي كه نياز داريد اطلاعات بيشتري در زمينه انواع گرانول مستربچ كسب كنيد مي توانيد با كارشناسان فروش شركت فروش اينترنتي ارتباط برقرار كرده و در اين زمينه مشاوره رايگان دريافت كنيد. به طور كلي مي توان گفت كه انواع گرانول مستربچ يكي از مهمترين روش هاي خريد براي شما به شمار مي رود. به طور كلي مي توان گفت كه مستربچ يكي از بهترين محصولاتي است كه مي تواند در توليد محصولات پلاستيكي مورد استفاده قرار گيرد.

كلام آخر

در اين مقاله شما را با گرانول مستربچ بيشتر آشنا كرديم و به طور كلي جواب سوال هايي مانند موارد استفاده گرانول مستربچ را جواب داديم. در صورتي كه سوالي در زمينه استفاده از محصول داشته باشيد مي توانيد با كارشناسان فروش ارتباط برقرار كرده و در اين زمينه سوالات خود را بپرسيد. كاربرد گرانول مستربچ امروزه بسيار زياد شده است و شما مي توانيد از انواع مستربچ هاي عرضه شده در بازار استفاده كنيد. به طور كلي مي توان گفت كه اين محصول در توليد انواع پلاستيك هاي رنگي و يا مواد پلاستيكي استفاده مي شود. همچنين اين محصول در شرايط بهداشتي توليد مي شود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۱۴:۳۸ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

خريد و فروش اينترنتي پت بازيافتي

با توجه به استفاده هاي متعددي كه از پت بازيافتي مي شود مي توان ديد كه امروزه بين استفاده از اين نوع پت و پت تازه و دست اول رقابت تنگاتنگي وجود دارد. اين امر در حالي است كه روز به روز كاربرد هاي پت بيشتر شده و از آنجايي كه استفاده از پت هاي دست دوم مي تواند براي ساخت محصولات مقرون به صرفه تر باشد پس بازيافت بطري هاي پت مي تواند بسيار مورد توجه قرار گيرد.

خريد و فروش پت بازيافتي

پت بازيافتي چيست؟

يكي از مهمترين ضايعات موجود بطري هاي نوشابه، آب معدني و ديگر نوشيدني ها مي باشد كه پس از مصرف از نظر زيست محيطي مشكلات زيادي را به وجود مي آورد با اين حال مي توان گفت يكي از بهترين راه هاي مقابله با اين امر استفاده از ظروف پت است؛ زيرا امروزه بازيافت قوطي هاي پت بسيار مورد توجه قرار مي گيرد. به طور كلي مي توان گفت پت همان ظروف پليمري بوده كه در موارد خاصي استفاده شده سپس با ترفند هاي خاصي بازيافت مي شود و در زمينه هاي مختلفي مورد استفاده قرار مي گيرد. لازم به ذكر است كه بدانيد پت هاي بازيافتي امروزه استفاده هاي زيادي داشته و به طور كلي بازيافت مواد پليمري جزو سود آورترين حوزه هاي اين صنعت معرفي مي شود.

فرايند بازيافت بطري پت

به طور كلي براي توليد پت بازيافتي ابتدا فرآيند كار به گونه اي بوده كه پسماند هاي پت را جمع آوري كرده و آنها را به محل كارخانه انتقال مي دهند. سپس اين مواد را با استفاده از آسياب تبديل به پولك هايي كرده كه به بخش شست و شو ارسال مي شود. لازم است بدانيد به اين پولك ها پرك پليمر نيز گفته مي شود كه يك كالاي تجاري و صادراتي محسوب شده است. به طوري كه در حال حاضر اين ضايعات به صورت خام نير به كشورهاي مختلفي چون چين، تركيه و غيره صادر مي شود. دستگاه مورد استفاده براي توليد پت هاي بازيافتي دستگاه هات واش پت بوده كه با استفاده از اين دستگاه به راحتي پت هاي بازيافتي فشرده شده و براي توليد محصولات جديد آماده مي شود. حال اگر بخواهيم مراحل توليد پت بازيافتي را برشمريم بايد بدانيد كه شامل تكه تكه شدن بطري ها، جداسازي كاپ، آلومينيوم، درپوش و غيره، جداسازي پت از بطري هاي ،شست و شوي گرانول ها، خرد كردن و تميز كردن در حالت سرد، استفاده از حلال ها براي خارج سازي آلاينده ها و خشك كردن گرانول ها مي شود.

فذآيند بازيافت بطري پت

اهميت بازيافت پت

شايد بسياري از افراد تاكنون به اهميت بازيافت كردن پت ها توجه نكرده باشند. اما لازم است بدانيد امروزه مصرف انواع نوشيدني ها در بطري هاي پلي استر در حال افزايش بوده كه اين امر مي تواند به راحتي پسماند هاي متعدد ايجاد كرده و مشكلات زيادي نيز به همراه داشته باشد. ترويج روحيه راحت طلبي اين امر را به وجود آورده است كه استفاده از بطري هاي دور انداختني به جاي بطري هاي شيشه اي بسيار زياد شود. حال اگر اين ميزان مصرف از نوشيدني هايي در بطري هاي پلي استر ادامه پيدا كند طبيعتاً مشكلات زيست محيطي زيادي به وجود خواهد آمد و مشاهده مي شود كه مصرف كنندگان و توليد كنندگان نيز هيچ گونه مسئوليتي در جمع آوري اين بطري هاي خالي ندارد. با اين حال طبيعتاً استفاده از بطري هاي پت مي تواند بسيار درست و به جا باشد. براي بازيافت مواد مختلف مشاهده مي شود كه در بعضي از كشورها تعيين قيمت هاي آغاز شده به طوري كه اگر كسي بطري را بازگرداند پول كمتري براي مصرف محصول مي پردازند و هر كسي كه بطري را دور بيندازد بايد هزينه اي نيز در مقابل آلوده سازي پرداخت كند. حال هنگامي كه از بطري هاي پت استفاده مي شود به راحتي مي توان اقدام به بازيافت اين قوطي ها كرد و از بسياري از مشكلات جلوگيري نمود. اگر چه تاسيس كارخانه هاي بازيافت در كوتاه مدت ميسر نمي باشد و هزينه زيادي در بر دارد اما در حال حاضر شركت هايي براي توليد پت بازيافتي راه اندازي شده است و در بسياري از اين شركت ها مشاهده مي شود كه اقدام به خريد و فروش پرك پت شده است.

محصولات تهيه شده از پت دست دوم

علاوه بر اين كه در هنگام بازيافت شدن پت ها مي توان از آلودگي زيست محيطي جلوگيري كرد جالب است بدانيد از پت بازيافتي محصولات زيادي نيز توليد شده و روانه بازار مي شود. يكي از مهمترين اين محصولات الياف پلي استري بوده كه نهايتاً مي توان با آن محصولاتي چون لباس، انواع منسوجات، فرش يا كيسه خواب توليد نمود. براي توليد انواع بسته بندي و پوشش هاي غير خوراكي ،سبد لباس و پلاستيك زباله نيز مي توان از پت هاي بازيافتي استفاده كرد. از طرفي لازم است بدانيد از سال ۱۹۹۶ با هدف افزايش مقاومت شيميايي و پايداري محصولات نهايي پت بازيافتي، آلياژسازي هاي صورت گرفته و پت با ساير رزين ها قاطي شده اند كه اين امر موجب شده است بتوان محصولات مختلفي چون انواع صفحه كليد كامپيوتر، ضربه گير، وسايل نقليه تفريحي و سبك، سپر خودرو، وسايل ورزشي، تسمه نقاله، پمپ، تلفن، پنجره و حصار، كلاه ايمني، و تجهيزات قايق سواري را توليد نمود كه اين امر مي تواند بسيار مناسب باشد.

محصولات تهيه شده از پت

روش هاي بازيافت پت ها

به طور كلي براي توليد پت بازيافتي روش هاي مختلفي وجود داشته به صورتي كه بازيافت مكانيكي يكي از اين روش ها مي باشد. مي توان گفت بازيافت مكانيكي مرحله آماده سازي براي بازيافت هاي شيميايي و فيزيكي است. در اين مرحله ابتدا چسب، پلاستيك، فيلم پلاستيكي، كاغذ، آلومينيوم و غيره كه همراه پت هستند از آنها جدا شده زيرا اين موارد مي تواند خواص شيميايي و فيزيكي پت بازيافتي را كاهش دهد. روش ديگر به صورت بازيافت فيزيكي بوده كه در آن بايد تمامي مراحل بازيافت مكانيكي انجام شده و در آن به صورت خالص يا به صورت تركيبي براي توليد قطعات كه كيفيت بالايي ندارند مورد استفاده قرار مي گيرد. بازيافت شيميايي نيز روش ديگر بازيافت پليمرها بوده كه در اين روش اكثر پليمرهاي تراكمي به دست مي آيد كه به پاره شدن بسيار حساس هستند. با توجه به اينكه در اين روش بازيافت، محصولات گسترده اي به دست مي آيد مشاهده مي شود اين روش بسيار مورد توجه قرار مي گيرد. روش متانولي از ديگر روش توليد پت بازيافتي است كه در اين روش با استفاده از متانول، پت در دماي بالا و تحت شرايط فشاري بالا تخريب مي شود و اما يكي ديگر از روش هاي بازيافت پت، گليكوليز بوده كه روش مهم به شمار مي رود.

خريد پت بازيافتي

حال با وجود اين كه شركت هاي زيادي در خصوص توليد پت بازيافتي راه اندازي شده اند مشاهده مي شود خريد و فروش پت بازيافتي توسط اين شركت ها صورت گرفته و اگر شما قصد خريد اين محصولات را داشته باشيد مي توانيد از طريق اين شركت ها اقدام كنيد .همچنين افرادي كه قصد خريد پرك پت و يا فروش پرك پت را داشته باشد نيز مي توانند با اين كارخانه ها در ارتباط باشند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۶ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۳۹:۳۴ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

بازيافت مواد پلاستيكي چه اهميتي دارد؟

محيط زيست يكي از مهمترين مسائلي است كه تاثير بسيار زيادي در زندگي روزمره بسياري از ما دارد. به همين دليل نابودي محيط زيست مي تواند زندگي ما را نيز نابود كند. حال به نظر شما در طي ساليان اخير، محيط زيست ما با چه مشكلاتي همراه است؟ بدون شك وجود زباله هاي پلاستيكي در محيط زيست منجر به نابودي آن خواهد شد. چرا كه فرايند تجزيه پلاستيك و پليمر در طبيعت ميليون ها سال طول مي كشد و تجمع آنها مناظر زشتي را در طبيعت ايجاد مي كند. پس بايد چه كنيم؟ بنشينيم و از بين رفتن محيط زيست خود را مشاهده كنيم؟! خير! بايد به دنبال بازيافت مواد پلاستيكي باشيم! فرايند بازيافت علاوه بر حفظ محيط زيست، از نظر اقتصادي نيز مقرون به صرفه است. زيرا پلاستيك هاي فراواني در اطراف ما وجود دارند كه فرايند بازيافت آنها بسيار ساده و اقتصادي است. جالب است بدانيد كه بازيافت مواد پلاستيكي در كشورهاي پيشرفته جهان بسيار پرطرفدار است؛ به طوري كه زباله هاي پلاستيكي را طلاي كثيف مي نامند و از بازيافت آنها سودهاي كلاني را مي برند. در ادامه با انواع مواد پلاستيكي براي بازيافت بيشتر آشنا مي شويم.

پت چيست؟

پلي اتيلن ترفتالات يا همان پت يك نوعي پلي استر مي باشد كه از دو نوع مونومر با نام هاي اسيد ترفتاليك خالص همچنين گلايكول تشكيل شده است. اين ماده سال هاست كه به منظور ساخت ظروف بسته بندي غذايي و منسوجات نساجي به كار گرفته مي شود و توانسته به دليل مزاياي بسياري مانند حمل و نقل راحت، شفافيت، داشتن مقاومت بالا در برابر ضربه، سبك بودن همچنين انعطاف پذيري بالا، نگهداري و حفظ مقدار مناسبي از گازها و رطوبت ايجاد شده توسط مواد نوشيدني، پايين بودن ميزان انرژي در توليد آنها و از همه قابل بازيافت شدن آنها در بسياري از صنايع ديگر نيز مانند توليد بطري هاي نوشابه و بطري آب معدني به كار برده شوند. اما متاسفانه اين محصول امروزه بيشترين حجم ضايعات دفعي و زباله ها را به خود اختصاص داده است كه با توليد پرك پت هات واش مي توانيد علاوه بر حفظ سلامت محيط زيست، كسب و كار پر رونقي راه اندازي كنيد.

مواد پلاستيكي بازيافتي به چند دسته تقسيم مي شوند؟

اگر دقت كرده باشيد، جنس بطري هاي نوشابه با بطري هاي شير و آب معدني متفاوت است. در واقع، پلاستيك ها و پليمرها داراي دسته بندي هاي مختلفي هستند كه هر كدام از آنها ويژگي هاي مخصوص به خود را دارند. به همين دليل فرايند بازيافت مواد پلاستيكي هم با هم متفاوت است. اولين گروه از پلاستيك ها، پلاستيك هاي HDPE هستند كه ارزش بسيار زيادي در بازيافت دارند و رنگ ها طبيعي است. جالب است بدانيد كه انواع بطري هاي شير، روغن و انواع اسباب بازي ها را از اين نوع پلاستيك مي سازند.

دسته دوم، پلاستيك هاي LDPE هستند كه انعطاف پذيري بالاتري داشته و ممكن است شفافيت بيشتري نيز نسبت به دسته قبل، داشته باشند. دسته سوم، پلاستيك هاي PETE هستند كه به آساني بازيافت شده و مورد استفاده مجدد قرار مي گيرند. از اين نوع پلاستيك براي بسته بندي هاي مواد غذايي و انواع بطري ها استفاده مي كنند. دسته چهارم، پلاستيك هاي PVC هستند كه بازيافت آنها معمولا با دشواري هاي زيادي روبرو است چرا كه استفاده از آنها براي بسته بندي مواد غذايي ممنوع است. از جمله ساير مواد پلاستيكي مي توان به پلي پروپيلن، پلي استايرن و ساير مواد پليمري اشاره كرد كه بازيافت آنها بايد مطابق با تركيب شيميايي آنها انجام شود.

مواد پلاستيكي بازيافتي به چند دسته تقسيم مي شوند؟

روش هاي بازيافت مواد پلاستيكي

همانطور كه گفتيم، بازيافت مواد پلاستيكي در كشورهاي پيشرفته بسيار مورد توجه قرار گرفته است. اين بازيافت ها معمولا به سه روش انجام مي شود كه شامل بازيافت شيميايي، بازيافت مكانيكي و بازيافت انرژي مي شود. بازيافت شيميايي منجر به برگشت پليمرها به مواد اوليه خود مي شود كه اين كار بسيار حرفه اي و پر هزينه است. اما بازيافت مكانيكي به معناي جداسازي پلاستيك ها، ذوب آنها و قالب ريزي مجدد آنها مي شود. به همين دليل، فرايند بازيافت مكانيكي پلاستيك ها بسيار راحت تر است. به عنوان مثال، در فرايند بازيافت پلاستيك هاي HDPE، ابتدا قطعات را خرد كرده و حرارت مي دهيم؛ سپس مطابق با نوع محصولي كه مي خواهيم توليد كنيم، قالب مناسب را انتخاب مي كنيم. از اين پلاستيك مي توان انواع لوله ها، سطل ها و گلدان ها را توليد نمود.

مراحل بازيافت مواد پليمري و پلاستيكي

بازيافت بازيافت مواد پليمري و پلاستيكي معمولا از يك سري مراحل شبيه به هم تشكيل شده است. البته ممكن است بر اساس نوع پلاستيك، برخي از اين مراحل جابه جا شده يا جايگزين يكديگر شوند. اولين مرحله از بازيافت پلاستيك ها، جداسازي آنها بر اساس نوع، جنس و رنگ آنها مي باشد. پس از آن مرحله بعدي يعني مرحله شستشو آغاز مي شود چرا كه ممكن است آلودگي هايي روي پلاستيك ها وجود داشته باشد و محصول توليدي را نيز آلوده كند. در مرحله بعد خرد كردن مواد انجام مي شود چرا كه كاهش اندازه منجر به حرارت پذيري بهتر و همگن شدن مواد نسبت به يكديگر مي شود. در آخرين مرحله نيز حرارت دادن و تهيه گرانول انجام مي شود تا بتوان با استفاده از آن محصولات جديدي را توليد نمود.

مراحل بازيافت مواد پليمري و پلاستيكي

استفاده از روش هاي نوين براي بازيافت پلاستيك ها

افزايش روز افزون پلاستيك ها در جهان باعث شده است كه پژوهشگران به دنبال روش هايي باشند كه بازيافت مواد پلاستيكي را سريعتر كند زيرا باعث آلودگي مي شوند و استفاده مجدد از آنها به كاهش اين آلودگي ها كمك خواهد كرد. همچنين مباحث اقتصادي نيز براي بازيافت پلاستيك ها بايد مورد توجه قرار گيرد. به همين دليل روش هاي پر بازدهي براي بازيافت پلاستيك و پليمر ابداع شده است كه هر كدام از آنها ويژگي هاي خاصي دارند. اين روش ها معمولا فرايند جداسازي پلاستيك ها را حذف مي كنند. زيرا اين مراحل بسيار هزينه بر و طولاني است. علاوه بر آن، در روش هاي نوين، راه حل هاي جالبي براي بازيافت پلاستيك هاي سختي ناپذير ارائه شده است. چرا كه اين پلاستيك ها را نمي توان به آساني ذوب كرد. مهمترين مسئله در بازيافت هاي نوين، توجه به كيفيت محصولات است. بنابراين پلاستيك هاي بازيافت شده علاوه بر هزينه كمتر، كيفيت بسيار بيشتري نيز خواهند داشت.

نكات مهم براي بازيافت پلاستيك ها

قبل از شروع بازيافت پلاستيك ها بهتر است آشنايي كاملي با انواع پلاستيك ها و پليمرها داشته باشيد. چرا كه تنوع اين محصولات بسيار بالا است و خواص آنها نيز با هم متفاوت است. اين آشنايي از آن جهت اهميت دارد كه هنگام بازيافت مواد پلاستيكي بايد ابتدا پلاستيك هاي مختلف را از هم جدا نمود. بهتر است بدانيد كه بازيافت پلاستيك ها در هر دسته اي به صورت جداگانه انجام مي شود؛ به عنوان مثال پلاستيك هاي پلي پروپيلن را با هم و پلاستيك هاي پلي اتيلن را نيز با هم بازيافت مي كنند. يكي ديگر از نكات مهم براي بازيافت پلاستيك ها، شستشوي دقيق است. در صورتي كه عمليات شستشو به خوبي انجام نشود، ممكن است مواد سمي و آلودگي هاي مختلف وارد چرخه بازيافت شود. علاوه بر آن، ممكن است به همراه پلاستيك، ساير مواد مانند فلز، شيشه و كاغذ نيز وارد فرايند بازيافت شوند؛ پس به اين نكته نيز توجه داشته باشيد.

نكات مهم براي بازيافت پلاستيك ها

بهترين روش بازيافت بطري هاي پت

بيشتر كساني كه به بازيافت بطري هاي پت اقدام مي كنند به اشتباه تصور كرده كه تمام بطري هاي مواد شوينده پي وي سي هستند و بطري هاي نوشيدني همگي از پت هستند و بدون در نظر گرفتن ظاهر و نوشته هاي بطري اغلب بطري هاي و قوطي هاي مواد شوينده را دور ريخته و مورد بازيافت قرار نمي دهند در صورتي كه بهتر است بدانيد برخي بطري شامپو ها و مايعات ظرفشويي از پت تهيه شده اند و حتي كلمه پت بر روي بطري ها درج شده است همچنين با نگاه كردن به ته بطري خواهيد فهميد كه اگر به شكل خطي باشد از جنس PVC است و اگر شكل نقطه اي داشته باشد از جنس پت مي باشد.

خريد و فروش پت هاي بازيافت شده

اگر شما به دنبال خريد پرك پت هات واش و يا فروش پرك پت هات واش هستيد مي توانيد با اين مجموعه در ارتباط باشيد تا پرك آسياب شده را همراه با در و ليبل و يا بدون در و ليبل، شستشو شده به روش سنتي را زير pmm 200 500 و 1000 به صورت نقد از شما خريداري كنيم. اگر هم مي خواهيد پرك پت هات واش مرغوبي را تهيه كنيد به شما اطمينان مي دهيم كه فعالان اين بازرگاني مي توانند با كيفيت ترين پرك پت هات واش را با حداقل افت، همراه با ارائه تخفيف رطوبت به شما عرضه كنند. ما خريدار هر تناژي از پت پرسي و انواع ضايعات پت، پرك پت و هر نوع شكل ديگري از پت در هر نقطه اي از ايران هستيم و خريد خود را به صورت نقدي و يا مدت دارد انجام مي دهيم.

اين گروه بازرگاني به عنوان بزرگترين شركت خريد و فروش پرك پت هات واش تمام عمليات صادرات نظير تحقيقات بازرگاني، نقل و انتقال فيزيكي كالا و ديگر كارهاي لازم را با عقد قرارداد با واحدهاي توليد كننده پرك پت انجام مي دهد. زيرا بازيافت بطري هاي ضايعاتي نه تنها سلامت محيط زيست را به دنبال دارد بلكه مي تواند يك منبع درآمد براي بسياري از اقشار جامعه به حساب آيد. بنابراين ما مي توانيم مواد اوليه واحدهاي توليد كننده بازيافت پت را تامين كرده و آموزش هاي حرفه اي را در جهت بالا بردن ارزش افزوده به شما ارائه دهيم. همچنين اين توانايي را داريم تا در كمترين زمان ممكن، شما توليد كننده گرامي كه در كار بازيافت پت فعاليت مي كنيد را به كارخانجات الياف معرفي كنيم و شما را به سود قابل توجهي برسانيم. از طرفي فروش پت دابل هات واش بدون چربي با pmm زير 500 و همچنين رطوبت كمتر از يك درصد به همراه داشتن تنها 15 درصد رنگ آبي روشن به منظور توليد الياف در منسوجات پارچه هاي پلي استري از جمله خدمات ما مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۰:۱۸:۳۱ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

به طور كلي مي توان گفت گرانول مستربچ تركيب يك ماده ترموپلاستيك است كه به دليل اينكه به سادگي با مواد پلاستيكي گرانولي قابل مخلوط است به هيچ عنوان باعث آلودگي محيط نمي شود. از اين رو كاربردهاي زيادي دارد و از طرفي با توجه به مزاياي متعددي كه استفاده از اين افزودني در صنايع مختلف دارد، مشاهده مي شود كه روز به روز استفاده از آن رونق بيشتري پيدا مي كند. همچنين لازم است بدانيد اين ماده انواع مختلفي دارد كه در ادامه به آن خواهيم پرداخت.

گرانول مستربچ چيست؟

گرانول مستربچ ماده غليظي است كه از مواد شيميايي افزودني، عامل سازگار كننده فعال و پايه پليمري تشكيل مي شود. توجه داشته باشيد مستربچ ها در دو فرآيندي پيوسته و پچ توليد مي شود و اين دو روش با يكديگر تفاوت هايي دارد كه مهمترين تفاوت آنها ميزان اتوماسيون مقياس توليد مي باشد. به طوري كه در روش توليد پيوسته هيچ گونه دخالت دستي وجود نداشته و در اين روش گرانول مستربچ در مقياس بزرگ توليد مي شود. اما در فرايند بچ نياز به نيروي انساني است زيرا در اين فرايند مستربچ در مقياس كوچك تر توليد مي شود. لازم است بدانيد در روش توليد پيوسته از دستگاه اكسترودر استفاده مي شود به طوري كه مواد پليمري و انواع افزودني ها با نسبت هاي مشخص به صورت پيوسته وارد اين دستگاه شده و بعد از ذوب، با يكديگر مخلوط مي شوند و از دستگاه خارج مي گردند. پس از اين فرايند سرد شدن گرانول مستربچ انجام مي گيرد و در نهايت محصول فوق بسته بندي مي شود. اما در روش بچ كليه موارد وارد ميكسر شده و با يكديگر مخلوط مي شود. پس از اين امر ماده به دست آمده وارد اكسترودر شده و بعد از ذوب شدن و مخلوط شدن كامل از آن خارج مي شود. در گرانول هاي مستربچ از پودر هاي معدني، آلي يا ديگر افزودني ها به صورت بهينه استفاده شده است.

گرانول

اجزاي مختلف گرانول مستربچ

به طور كلي مي توان گفت انواع اجزاي گرانول مستربچ به سه دسته تقسيم شده كه شامل پليمر پايه مواد شيميايي افزودني و عامل سازگار كننده مي شود. پايه پليمري كه شبيه پلاستيك است شامل انواع پلي اتيلن، پلي پروپيلن، پلي استايرن و اتيلن وينيل استات مي شود. افزودني شيميايي نيز پودر رنگ بوده كه به عنوان بهبود دهنده ها و پركننده هاي شيميايي مورد استفاده قرار گرفته و موجب مي شود خواص گرانول بهبود پيدا كرده و قيمت تمام شده آن نيز كاهش پيدا كند. ديگر اجزاي مستربچ عامل سازگار كننده بود كه موجب بهبود بخشي افزودن يا رنگ مي شود. به طوري كه براي افزايش سازگاري شيميايي افزودني ها با پلاستيك از اين عامل ها استفاده مي شود. يكي از مهمترين مزاياي استفاده از گرانول مستربچ صرفه جويي در وقت، انرژي و هزينه لازم براي مخلوط كردن اين پودر ها مي باشد؛ زيرا استفاده از اين ماده بسيار اقتصادي است. از ديگر خواص گرانول مستربچ مي توان به ايجاد شفافيت در محصولات رنگي، ثبات بيشتر خواص رنگ، بهبود بخشيدن فرايند ذوب، يكنواختي و پخش شدن بهتر رنگ ها، عدم پخش شدن رنگدانه ها در هوا و محيط و عدم آلودگي محل توليد، بهبود مشكلات تغيير و غلظت مواد افزودني و ذخيره سازي و جابجايي راحت تر مواد شاره كرد.

مستربچ

مستربچ آنتي اكسيدان

همانطور كه گفته شد مستربچ داراي انواع مختلفي است كه يكي از آنها مستربچ آنتي اكسيدان است. توجه داشته باشيد پليمر ها تركيباتي بوده كه به گرما، نيروي برشي و اكسيژن حساس هستند با اين حال اين مواد هنگامي كه در معرض گرما و يا نيروي برشي قرار مي گيرند مي توانند موجب بريدگي در زنجيره هاي مولكولي شده و در نتيجه تخريب پليمر را به همراه داشته باشند. همچنين اين پليمرها هنگامي كه در معرض اكسيژن قرار مي گيرند آغاز به فرايند اكسايش خود به خودي كرده كه اين واكنش تخريبي مي تواند موجب شكست زنجيره ها شود. براي اين امر و براي جلوگيري از به تاخير انداختن واكنش هاي تخريب اكسايشي پليمر ها، از آنتي اكسيدان ها استفاده شده كه به عنوان ماده آلي مي تواند فرآيند هاي تخريب را مهار كند. از مهم ترين مزاياي اين نوع گرانول مستربچ مي توان به حفظ استحكام كششي، محافظت از زرد شدگي و تغيير رنگ، جلوگيري از ترك خوردگي و حفظ خواص مكانيكي افزايش طول عمر پليمري اشاره نمود.

گرانول مستربچ

گرانول مستربچ ليز كننده

يكي ديگر از انواع گرانول مستربچ، مستربچ ليز كننده بوده كه براي حل مشكل چسبندگي بين فيلم پليمري با سطح از آن استفاده مي شود. همچنين اين ماده موجب مي شود كه زندگي بين دو فيلم نيز از بين برود. مستربچ هاي ليز كننده بعد از فرآيند اكستروژن روي سطح مهاجرت كرده و يك لايه ايجاد مي نمايد كه اين لايه مي تواند ضريب اصطكاك بين لايه هاي فيلم با هر سطح ديگري را كاهش دهد. با اين وجود طبيعتا گرانول هاي مستربچ ليز كننده مي تواند در فرآيند توليد سهولت ايجاد كرده و جابجايي و حمل و نقل فيلم هاي پليمري را نيز آسان نمايد.

مستربچ روشن كننده

بدون شك داشتن ظاهر زيبا براي محصولات مي تواند جزو موارد مهم باشد. كه در اينجا مشاهده مي شود بسياري از محصولات پلاستيكي تمايل به زرد شدن داشته كه اين مسئله به دليل تخريب آنها به واسطه نور ماوراي بنفش مي باشد. حال براي اين منظور از براق كننده هاي نوري در گرانول مستربچ استفاده شده كه اين افزودني مي تواند خواص بصري پليمرها را تغيير دهد و موجب بهبود رنگ پلاستيك هاي مختلف شود. به طوري كه با استفاده از اين افزودني مي توان براقي و سفيدي قطعه پليمري را بيشتر كرد و همچنين رنگ زرد ذاتي در اين مواد را تغيير داد. به طوري كه بايد بدانيد پليمرهاي ساخته شده با اين افزودني رنگ قوي دارد و طبيعتاً داراي زيبايي ظاهري خاصي مي باشد.

خريد گرانول

ديگر انواع اين ماده

گرانول مستربچ ضد اشعه ماوراي بنفش ديگر نوعي ماده است كه قرار گرفتن پلاستيك ها در معرض اشعه ماوراي بنفش و اكسيژن موجود در هوا مي تواند موجب شكستن پيوندهاي شيميايي و تخريب آنها شود. گفتني است كه اين فرآيند طبيعتا اثرات نامطلوبي در ظاهر محصول، خواص مكانيكي و فيزيكي و شكل گيري آن به وجود خواهد آورد. پس در اينجا لازم است كه براي بهبود مقاومت محصول پلاستيكي در برابر نور خورشيد از مستربچ ضد اشعه ماوراي بنفش استفاده شود. مستربچ ضد سايش نوع ديگر اين ماده است كه براي بهبود مقاومت سايشي مورد استفاده قرار مي گيرد. توجه داشته باشيد مستربچ هاي سيليكوني بر پايه پلي اتيلن در ساخت اين ماده به كار مي رود. گرانول مستربچ پركننده نيز با وجود اقتصادي بودن، جهت كاهش قيمت و بهبود خواص مستربچ مورد استفاده قرار گرفته كه از كربنات كلسيم، ميكا، مستربچ تالك در آن استفاده مي شود. همچنين از ديگر انواع اين مستربچ ها كه در صنايع مختلف مورد استفاده قرار مي گيرند؛ مي توان به مستربچ ضد حريق، مستربچ ضد مه گرفتگي، كنترل چسبندگي، تميز كننده، خشك كننده، ضد ميكروبي، مقاوم در برابر ضربه نيز اشاره نمود.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۱۴:۲۰ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

آشنايي با گرانول مستربچ، اجزاي تشكيل دهنده، خواص و مزاياي آن

اگر بخواهيم به عبارت ساده مستربچ را توضيح دهيم، بايد بگوييم كه مستربچ در واقع تركيبي از ماده ترموپلاستيك و يك نوع پودر مي باشد كه به دليل برخورداري از شل گرانولي به آن گرانول مستربچ نيز گفته مي شود. مستربچ ها در مواقعي كه نتوان مواد افزودني را به طور مستقيم در فرايند توليد محصولات پلاستيكي اضافه كرد، مورد استفاده قرار مي گيرند. استفاده از اين مواد در صنعت توليد پلاستيك مزاياي بسيار زيادي دارد كه در همين راستا در اين مقاله به بررسي بيشتر مستربچ، موارد كاربرد و مزاياي استفاده از آن پرداخته ايم.

مستربچ

گرانول مستربچ چيست؟

قبل از معرفي گرانول مستربچ، بهتر است در ابتدا شما را با مفهوم گرانول آشنا كنيم. گرانول، در واقع به اشكال دانه اي پليمر گفته مي شود. براي استفاده از گرانول ها لازم است كه در ابتدا آنها را ذوب و شكل دهي نمود. به عبارت ديگر، بعد از توليد پليمر آن را در دستگاهي شبيه به چرخ گوشت به نام دستگاه اكسترودر ذوب مي كنند و بخش خروجي آن يك كاتر براي قطع كردن پليمرهاي خروجي نصب مي شود تا پليمرها را شبيه به دانه هاي ساچمه اي قطع نمايند كه اين مواد خروجي اصطلاحا گرانول گفته مي شود. به محصولي كه در آن پودر رنگ، پودرهاي مواد معدني و مواد آلي به صورت كاملا بهينه و در فرايند مذاب در داخل يك ترموپلاستيك با يكديگر تركيب شده اند، مستربچ گفته مي شود.

براي توليد محصولات بسيار زيادي در صنعت پلاستيك، حتما نياز است كه عوامل بهداشتي كاملا رعايت شود. به عنوان مثال، ظروف غذايي و دارويي پلاستيكي، جزو آن دسته از محصولاتي هستند كه محيط توليد آنها بايد كاملا تميز و بهداشتي نگهداري شود كه به همين منظور گرانول هاي پلاستيكي براي توليد اين مواد مورد استفاده قرار مي گيرند. اما در مواردي نياز است كه يك سري افزودني هايي به گرانول مواد پليمري اضافه شود كه در صورت استفاده از مواد افزودني پودري محيط توليد به شدت آلوده و غبارآلود خواهد شد كه مستربچ ها از جمله موادي هستند كه به دليل ساختار گرانولي به راحتي با مواد پلاستيكي گرانول تركيب شده و هيچ گونه آلودگي در محيط به وجود نمي آورند.

مواد تشكيل دهنده مستربچ ها

يك گرانول مستربچ به طور كلي از پليمر پايه، افزودني و عامل سازگار كننده تشكيل شده است كه در ادامه به معرفي و بررسي هر يك از آنها پرداخته ايم:

مواد تشكيل دهنده مستربچ

پليمر پايه:

 • پليمرهاي پايه مصرفي در گرانول هاي مستربچ اغلب، انواع پلي اتيلن، پلي استايرن، پلي پروپيلن، پليمر آلكيدي، واكس هايي با وزن مولكولي پايين و يا يك سري پليمرهاي خاص ديگر مي باشد.

مواد افزودني:

 • براي اينكه خواص پليمرها براي مصارف گوناكون تغيير كند، به آنها افزودني هايي اضافه مي شود كه اين افزودني ها اغلب شامل؛ پيگمنت ها، پركننده ها و مواد بهبود دهنده خواص پليمر مي باشند. ميزان خوراك دهي افزودني در يك گرانول مستربچ به نوع و قدرت افزودني و همچنين پايه پليمر بستگي دارد.

عامل سازگار كننده:

 • بهترين روش براي اينكه مواد افزودني و يا رنگ ها پخش شوند، تركيب كردن آنها يك پليمر مذابي مي باشد كه با ماده نهايي مصرفي سازگاري كاملي داشته باشد. براي اينكه توليد پليمرها با حداكثر سازگاري همراه باشد، در توليد آنها بايد از بهترين و مناسب ترين تجهيزات استفاده شود تا خواص مواد را بهبود دهند.

آشنايي با انواع گرانول مستربچ

گرانول مستربچ به مستربچ هاي رنگي، افزودني و پركننده تقسيم بندي مي باشد كه در ادامه به بررسي هريك از آنها پرداخته ايم:

مستربچ رنگي:

 • متداول ترين روش براي توليد محصولات پلاستيكي رنگي، استفاده از مستربچ هاي رنگي مي باشد. مستربچ هاي رنگي علاوه بر اين رنگ محصول نهايي را بهبود مي دهند در برخي از موارد خواص فيزيكي و مكانيكي آنها را نيز اصلاح مي كنند. مستربچ هاي رنگي در واقع درصد بسيار زيادي رنگدانه و درصد بسيار كمي پليمر را در خود تركيب كرده است كه با تغيير مقدار و همچنين غلظت اين مواد مي توان تركيب رنگ هاي متنوعي را براي مستربچ هاي رنگي بوجود آورد. مستربچ هاي رنگي از رنگ هاي بسيار متنوعي برخوردار مي باشند كه به واسطه آنها مي توان مواد پلاستيكي را با هر رنگي توليد كرد. تنها نكته اي كه بايد در انتخاب گرانول مستربچ رنگي به آن توجه كرد، سازگاري رنگ با پلاستيك و همچنين ساير افزودني ها مي باشد.

مستربچ افزودني:

 • براي اينكه بتوان محصولات پلاستيكي با خواص فيزيكي خاص و ويژه اي را توليد كرد، بهترين روش استفاده از مستربچ هاي افزودني مي باشد. مستربچ هاي افزودني خود شامل انواع؛ مستربچ شفاف كننده و هسته زا، مستربچ آنتي بلاك، مستربچ ليز كننده، مستربچ پايدار كننده نور UV، مستربچ آنتي استاتيك، مستربچ روشن كننده نوري، مستربچ كمك فرايند پليمر، مستربچ ضد سايش، مستربچ آنتي اكسيدانت مي شود.

مستربچ پركننده:

 • مهمترين دليل استفاده از مستربچ هاي پركننده كاهش قيمت و همچنين بالا بردن خواص محصول نهايي مي باشد. كربنات كلسيم، ميكا و تالك نمونه هايي از مستربچ هاي افزودني مي باشند.

استفاده از مستربچ ها چه مزيت هايي دارد؟

استفاده از گرانول مستربچ باعث صرفه جويي در زمان، انرژي و همچنين هزينه هاي مورد نياز براي تركيب كردن پودر ها به يكديگر مي شود. علاوه بر اين، برخي از مواد افزودني وجود دارند كه به دليل نداشتن قدرت پخش شوندگي مناسب نمي توان آنها را به طور مستقيم به محصول اضافه كرد. به طور مثال در فرايند تزريق پلاستيك به دليل كوتاه بودن طول مارپيچ دستگاه تزريق، نمي توان افزودني هاي پودري را به آن اضافه كرد كه در چنين مواقعي استفاده از گرانول مستربچ توصيه مي شود.

علاوه بر اين، استفاده از گرانول مستربچ مزاياي بسيار زياد ديگري نيز دارد كه از بين آنها مي توان به موارد زير اشاره كرد:

 • به دليل دارا بودن شكل گرانولي، ذخيره سازي و جابجايي آن به راحتي امكان پذير مي باشد.

 • قابليت پخش يكنواخت رنگ، افزودني و پركننده به تمام قسمت هاي محصول نهايي

 • كاهش ميزان مصرف افزودني ها

 • بالا رفتن ثبات رنگ و خواص آنها

 • امكان كنترل بهتر ميزان شفافيت و كدري محصولات رنگي

 • عدم نياز به پرداخت هزينه هاي مورد نياز براي تميزكاري و پاكسازي محيط توليد

 • سازگاري عامل اتصال دهنده مستربچ با پليمر سبب بهبود فرايند ذوب مي شود.

استفاده از مستربچ

درصد مصرف مستربچ در محصول نهايي به چه عواملي بستگي دارد؟

همانطور كه قبلا اشاره كرديم، ميزان مصرف مستربچ ها در محصولات نهايي متغير بوده كه ميزان آنها به عامل زير بستگي دارد:

 • ميزان درصد افزودني

 • كيفيت مواد افزودني

 • ميزان ضخامت فيلم توليدي

 • ميزان پوشش دهي

به طور كلي مي توان گفت كه ميزان مصرف مستربچ ها در محصولات نهايي از زير يك درصد تا بالاي 50 درصد متغير مي باشد.

مستربچ پليمري خوب چه ويژگي هايي دارد؟

يك مستربچ پليمري زماني مي تواند سبب بهبود كيفيت محصولات نهايي شود كه از ويژگي هاي زير برخوردار باشد:

 • پايداري رنگ و خواص آن بعد از هر بار مصرف

 • تطابق پايه پليمري با مواد و محصولات توليدي

 • برخورداري از درصد مناسب افزودني

 • برخورداري از غلظت يكنواخت

 • داشتن رنگ هاي منحصر به فرد

 • جلوگيري از به وجود آمدن مشكلات احتمالي در فرايند توليد محصولات پلاستيكي نهايي


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۶:۰۰:۱۲ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

بازيافت ضايعات پلاستيكي

در سراسر جهان سالانه حجم زيادي از ضايعات پلاستيكي جمع آوري مي شود، بنابراين براي حل اين مشكل به روش هاي درستي براي بازيافت مواد پلاستيكي نياز است تا اين مواد را بتوان با هزينه كم و روش آسان مورد استفاده مجدد قرار داد. در سراسر جهان سالانه حدود 150.000.000 تن ضايعات مواد پلاستيكي وارد اقيانوس ها، زباله دان هاي شهري و ديگر جاها مي شود. از طريق بازيافت مواد پلاستيكي در سراسر جهان مي توان سودي حدود 176 ميليارد دلار كسب كرد. امروزه از روش هاي جديدي براي بازيافت ضايعات پلاستيكي استفاده مي شود. راهكارهاي به كار برده شده در اين روش هاي جديد به اين صورت است كه انواع مواد پلاستيكي به صورت يكجا بازيافت شده و از مرتب سازي هاي زمان بر و پرهزينه اجتناب شود. در اين روش ها پلاستيك ها را به شيوه بهينه تجزيه مي كنند.

بازيافت ضايعات پلاستيكي

بازيافت مواد پليمري

از آنجايي كه مواد پلاستيكي مانند كيسه ها و ظروف به وسيله انواع پليمرها ساخته مي شوند و چون اكثر پليمرها را مي توان بازيابي كرد، پس از استفاده كردن از انواع مواد پلاستيكي و دور ريختن آنها امكان بازيافت و استفاده مجدد از آنها نيز وجود دارد. يكي از موضوعات مهم در اين زمينه قابليت استفاده از پلاستيك بازيافتي در مصارف غذايي است. مواد پليمري مختلفي جهت ساخت انواع ظروف پلاستيكي به كار مي روند. براي مثال ظروفي كه نوشابه گازدار در آن نگهداري مي شود از جنس پلي اتيلن ترفتالايت است و از پلي كربنات براي ساخت شيشه هاي شير خوري كودكان استفاده مي شود. اما به علت گران بودن پلي كربنات ها از اين نوع پليمرها جهت بسته بندي مواد غذايي كمتر استفاده شده و از آنها بيشتر براي توليد شيشه هاي شير كودكان استفاده خواهد شد.

براي بسته بندي لبنيات از پليمرهايي از جنس پلي استايرن، پلي اتيلن و پلي پروپيلن استفاده مي شود. پليمرهاي به كار برده شده براي ساخت ظروف يكبار مصرف نيز از جنس پلي استايرن و پلي پروپيلن هستند. شايان ذكر است كه چون برخي از مواد پلاستيكي حاوي رنگ هستند، براي بازيافت مواد پلاستيكي از رنگدانه پلاستيك (مستربچ) استفاده مي شود.

بازيافت پت

ظروف پلاستيكي مانند بطري نوشابه و آب معدني، در طبيعت تجزيه نمي شوند و به همين دليل بازيافت، بهترين روش براي حفظ محيط زيست مي باشد. اين مواد پس از بازيافت پت هات واش ناميده مي شوند. اين صنعت يكي از صنايع نوپا در دنيا مي باشد و از لحاظ اقتصادي بسيار پرسود است. كلمه پت مخفف پلي اتيلن ترفتالات مي باشد. امروزه بسياري از شركت ها از پت براي توليد بطري خود استفاده مي كنند. اين بطري ها، بسيار شفاف بوده و داراي مقاومت بسياري بالايي در برابر ضربه است و براي حمل و نقل بسيار سبك مي باشد. از سوي ديگر، جنس پت اين بطري ها در نگهداري و حفظ رطوبت و گاز نوشيدني هايي همچون نوشابه، بسيار موثر هستند. بطري هاي پت قابل بازيافت هستند و اين يكي از مزاياي اين بطري ها مي باشد.

فروش پت بازيافتي

امروزه بازار فروش پت بازيافتي بسيار پر رونق و پرسود مي باشد. همانگونه كه گفته شد، پس از بازيافت پت، اين مواد توسط بسياري از كارخانجات توليدي استفاده مي شود. علاوه بر اين كارخانجات و شركت هاي توليدي، كشورهايي همچون چين، ايتاليا و تركيه از خريداران پت بازيافتي هستند و به همين دليل بسياري از شركت هاي بازيافت پت، نماينده كشورهايي همچون چين در ايران هستند. بازيافت بطري پت در كشور چين بسيار پر رونق است و چيني ها همچون طلا به خريد پت بازيافتي اهميت مي دهند. در واقع چيني ها نفتي براي استخراج ندارند و به همين دليل به خريد پرك پت هات واش بسيار علاقمند هستند. آنها پس از خريد پرك پت، آن را با روش هاي مهندسي معكوس به مواد اوليه نفت پالايش شده تبديل مي كنند. بنابراين چيني ها با كمترين هزينه، اقدام به توليد نفت مي نمايند.

شيوه بازيافت مواد پلاستيكي

فرايند بازيافت مواد پلاستيكي به اين صورت است كه نوع پليمري كه قرار است بازيافت گردد، مورد توجه قرار گرفته و هر نوع پليمري به صورت جداگانه بازيافت خواهد شد. براي مثال پلي آميدها با هم و پلي اتيلن ها را با هم بازيافت مي كنند. در زمان بازيافت مواد پلاستيكي مواد به طور كامل خرد شده و ذوب مي شوند و دوباره از آنها استفاده مي كنند. پس در صورتي كه مواد پلاستيكي مختلف با هم تركيب شود و آنها را خرد و ذوب كنند، چون داراي نقطه ذوب متفاوتي هستند، يك تركيب ناهمگن به وجود خواهد آمد.

شيوه بازيافت مواد پلاستيكي

رنگ مواد پلاستيكي

يكي ديگر از موضوعات مهم براي بازيافت مواد پلاستيكي نداشتن رنگ است. در فرآيند بازيافت اين مسئله داراي اهميت زيادي مي باشد. چون پليمرهاي رنگي از رنگ يكنواختي برخوردار نيستند، پس از فرآيند بازيافت رنگ آنها تيره خواهد شد. بنابراين كارخانه توليد كننده دوده را براي به دست آوردن يك رنگ يكنواخت به كار مي برد و در مرحله بعدي مواد پليمري مذاب به شكل فيلم در خواهد آمد و آنها را به كيسه پلاستيكي تبديل مي كنند. اين كيسه ها به شكل كيسه زباله مشكي مورد استفاده قرار مي گيرند. توليد كيسه هاي پلاستيكي شفاف با استفاده از مواد اوليه بكر انجام مي شود. ولي بيشتر پلاستيك هاي مشكي كه در بازار موجود هستند به وسيله بازيافت ضايعات پلاستيكي توليد شده اند. ممكن است دوده به صورت نادرست به كار برده شود و از راه تماس دست با كيسه ها ذرات دوده جذب شوند. به همين دليل مواد بازيافتي كه براي بسته بندي و نگهداري مواد غذايي به كار برده مي شوند بايد با رعايت كامل اصول بازيافت مواد پلاستيكي و بهداشتي در آنها مورد استفاده قرار گيرند.

مراحل كلي بازيافت پلاستيك

به طور كلي مواد پلاستيكي از طريق ۳ روش زير بازيافت مي شوند:

بازيافت مكانيكي، بازيافت شيميايي و بازيافت انرژي

روند بازيافت مواد پلاستيكي در عموم پلاستيك ها به يك شكل است. اما در برخي موارد نيز ممكن است كه استثناهايي نيز وجود داشته باشد. براي مثال سبد را مي توان آسياب كرد و از آن بسته بندي و آن را وارد مرحله گرانول سازي كرد. حتي مي توان براي توليد مجدد نيز سبد را ارسال نمود. همچنين در مورد پلاستيك هاي تميزي كه از خط توليد كارخانه ها آمده و يا برخي پلاستيك ها كه از سطح شهر جمع مي شود، اين فرآيند متفاوت خواهد بود.

بازيافت شيميايي: در اين روش از يك كاتاليزور جهت تجزيه انواع پلاستيك ها استفاده مي شود و محصولات توليد شده داراي وزن مولكولي كمتري هستند. البته چون اين فرآيند به هزينه هاي بسيار بالايي نياز داشت متوقف شده و به منظور توسعه كاتاليزورهاي بهينه اقداماتي در حال انجام شدن مي باشد.

مراحل كلي بازيافت پلاستيك

پژوهش هاي انجام شده براي بازيافت مواد پلاستيكي

همانگونه كه گفته شد براي بازيافت مواد پلاستيكي لازم است كه ابتدا اين مواد مرتب شوند. اين كار زمان، هزينه و تلاش زيادي را در بر مي گيرد. چون پلاستيك ها و پليمرها با موكول هاي بزرگ ساخته مي شوند، پس به وسيله حرارت نمي توانند تركيب شوند. دقيقا اين فرايند مشابه واكنش بين آب و روغن خواهد بود. امروزه پژوهش هاي زيادي در اين زمينه صورت مي گيرد كه بتوان براي تركيب آسان تر انواع مختلف پلاستيك ها جايگزين هايي متمركز پيدا كرد. از طريق اين جايگزين ها مي توان مواد پلاستيكي را به صورت دسته جمعي بازيافت كرد. براي اين كار بايد يك سازگار كننده متناسب با همه پليمرها را پيدا كرد.

براي بازيافت مواد پلاستيكي روش هاي دشوارتري نيز وجود دارد كه از جمله آنها مي توان روش هاي به كار برده شده براي توسعه بازيافت پليمرهايي مانند استومر (مواد لاستيكي) و ترموست ها را مثال زد كه با ذوب كردن در دماهاي بسيار بالا امكان توليد آنها وجود ندارد. پژوهشگران در اين زمينه تأكيد فراواني دارند كه روش هاي به كار برده شده بايد به گونه اي باشند كه كيفيت مواد در اولويت باشد و آن را نبايد قرباني بازيافت آسان تر كرد.

بهبود در فرآيند بازيافت ضايعات پلاستيكي و توليد پلاستيك با كيفيت داراي مزاياي اجتماعي بالقوه اي خواهد بود. در اين زمينه مي توان به مواردي مانند عدم توليد ضايعات محيطي، كاهش نشت گاز و كاهش وابستگي به منابع محدود پتروشيمي جهت توليد و بازيابي اشاره كرد. بنابراين امروزه شركت هاي زيادي وجود دارند كه در تلاش براي توسعه روش هاي بازيافت شيميايي براي ضايعات پلاستيكي وجود دارند و به فكر توسعه دادن به فرآيند هاي جداسازي مواد و مرتب سازي آنها هستند تا بتوانند بهترين استفاده را از اين مواد ببرند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۱:۱۶:۴۷ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

امروزه يكي از مشاغلي كه توانسته تعداد زيادي از افراد را به سمت خود جذب كند، توليد پرك پت هات واش مي باشد، به اين صورت كه بطري هاي دور ريزي كه از جنس پت هستند يعني همان بطري هاي نوشابه، آبميوه، آب معدني و مشابه آنها پس از جمع آوري و آسياب شدن كه پرك ناميده شده در دستگاه هاي هات واش مورد شستشو قرار مي گيرند و بازيافت مي شوند. سپس به عنوان مواد اوليه بسياري از كارخانجات مانند كارخانه نساجي براي توليد الياف هاي پلي استر مورد استفاده قرار مي گيرند. بنابراين اگر بتوانيد يكي از توليد كنندگان پرك پت باشيد خود را از سود زيادي بهره مند خواهيد ساخت.

پت چيست؟

پلي اتيلن ترفتالات يا همان پت يك نوعي پلي استر مي باشد كه از دو نوع مونومر با نام هاي اسيد ترفتاليك خالص همچنين گلايكول تشكيل شده است. اين ماده سال هاست كه به منظور ساخت ظروف بسته بندي غذايي و منسوجات نساجي به كار گرفته مي شود و توانسته به دليل مزاياي بسياري مانند حمل و نقل راحت، شفافيت، داشتن مقاومت بالا در برابر ضربه، سبك بودن همچنين انعطاف پذيري بالا، نگهداري و حفظ مقدار مناسبي از گازها و رطوبت ايجاد شده توسط مواد نوشيدني، پايين بودن ميزان انرژي در توليد آنها و از همه قابل بازيافت شدن آنها در بسياري از صنايع ديگر نيز مانند توليد بطري هاي نوشابه و بطري آب معدني به كار برده شوند. اما متاسفانه اين محصول امروزه بيشترين حجم ضايعات دفعي و زباله ها را به خود اختصاص داده است كه با توليد پرك پت هات واش مي توانيد علاوه بر حفظ سلامت محيط زيست، كسب و كار پر رونقي راه اندازي كنيد.

پرك پت هات واش

پرك پت هات واش چيست؟

پت هاي هات واش در حقيقت ماده اي هستند كه از بازيافت بطري هاي آب معدني و نوشابه كه پس از جمع آوري از زباله ها شسته شده و آسياب مي شوند به دست مي آيند. اين بطري هاي خرد شده به وسيله دستگاه هاي هات واش، درون حوضچه هاي آب داغ به همراه گل گير ضد عفوني شده و از هر نوع آلودگي زدوده مي شوند، سپس پرك هاي تميز و مرغوب در كارخانجات نساجي مورد استفاده قرار مي گيرند. اما در توليد پرك پت هات واش درصد ميزان آلودگي بسيار اهميت دارد و آن را با علامت اختصاري pmm نشان مي دهند كه معمولا بيشترين ناخالصي را در پت ها PVC ايجاد مي كند از اين رو كارخانه ها و خريداران اين محصول از طريق آزمايشات مخصوص ميزان درصد pmm پت هاي پرك شده را تعيين مي كنند سپس با توجه به درصد ناخالصي، ميزان قيمت پرك پت هاي هات واش را ارائه مي دهند.

اهميت مرغوب بودن بازيافت پت

از آنجايي كه مهمترين مشتريان پت هاي بازيافت شده كارخانجات الياف هستند. بنابراين اين واحدهاي توليد كننده بر روي مرغوبيت پرك پت هات واش بسيار تمركز دارند. پس بايد قبل از توليد پرك پت هاي هات واش سعي كرده راه هاي مناسب كاهش PVC همچنين توليد پرك هاي شفاف را بشناسيد تا بتوانيد ارزش افزوده خوبي را بوجود آوريد. امروزه بازيافت پلاستيك و پت توجه بسياري را به سمت خود جذب كرده است ولي بيشتر فعالان در اين حوزه به ميزان آلودگي پت ها توجه ندارند از اين رو سود خوبي از انجام اين كار نمي برند. زيرا پي وي سي به دليل شباهت نزديكي كه از نظر شفافيت و شكل ظاهري به پت دارد توانسته مزاحمت هاي زيادي را در انجام توليد پرك پت هاي هات واش ايجاد كند. بنابراين افراد زيادي علي رغم داشتن دستگاه هاي هات واش نمي توانند بار خروجي مرغوب و شفافي را ايجاد كنند و حتي بار آنها برگشت مي خورد پس لازم است تا نحوه جداسازي پت از پي وي سي و توليد مرغوب ترين بازيافت پت را بدانند.

پرك پت هات واش

توليد با كيفيت ترين پرك پت هات واش

زماني كه شما بتوانيد بهترين دستگاه هاي هات واش، سانتريفيوژ همچنين دستگاه شن گير و مدرن ترين دستگاه هاي جداسازي را به كار ببنديد مطمئنا اين توانايي را خواهيد داشت تا مرغوب ترين پرك پت هات واش را توليد كنيد و مشهورترين توليد كنندگان پارچه، سبد لباس و البته قالي و بسياري محصولات ديگر را از جمله مشتريان اصلي خود قرار دهيد. همچنين اين قابليت را به دست آوريد تا با آلياژسازي پرك پت هاي هات واش آنها را مقاوم سازي كنيد و در زمينه هاي بسياري پت هاي بازيافتي را مورد استفاده قرار دهيد.

بهترين روش بازيافت بطري هاي پت

بيشتر كساني كه به بازيافت بطري هاي پت اقدام مي كنند به اشتباه تصور كرده كه تمام بطري هاي مواد شوينده پي وي سي هستند و بطري هاي نوشيدني همگي از پت هستند و بدون در نظر گرفتن ظاهر و نوشته هاي بطري اغلب بطري هاي و قوطي هاي مواد شوينده را دور ريخته و مورد بازيافت قرار نمي دهند در صورتي كه بهتر است بدانيد برخي بطري شامپو ها و مايعات ظرفشويي از پت تهيه شده اند و حتي كلمه پت بر روي بطري ها درج شده است همچنين با نگاه كردن به ته بطري خواهيد فهميد كه اگر به شكل خطي باشد از جنس PVC است و اگر شكل نقطه اي داشته باشد از جنس پت مي باشد.

پرك پت هات واش

خريد و فروش پت هاي بازيافت شده

اگر شما به دنبال خريد پرك پت هات واش و يا فروش پرك پت هات واش هستيد مي توانيد با اين مجموعه در ارتباط باشيد تا پرك آسياب شده را همراه با در و ليبل و يا بدون در و ليبل، شستشو شده به روش سنتي را زير pmm 200 500 و 1000 به صورت نقد از شما خريداري كنيم. اگر هم مي خواهيد پرك پت هات واش مرغوبي را تهيه كنيد به شما اطمينان مي دهيم كه فعالان اين بازرگاني مي توانند با كيفيت ترين پرك پت هات واش را با حداقل افت، همراه با ارائه تخفيف رطوبت به شما عرضه كنند. ما خريدار هر تناژي از پت پرسي و انواع ضايعات پت، پرك پت و هر نوع شكل ديگري از پت در هر نقطه اي از ايران هستيم و خريد خود را به صورت نقدي و يا مدت دارد انجام مي دهيم.

اين گروه بازرگاني به عنوان بزرگترين شركت خريد و فروش پرك پت هات واش تمام عمليات صادرات نظير تحقيقات بازرگاني، نقل و انتقال فيزيكي كالا و ديگر كارهاي لازم را با عقد قرارداد با واحدهاي توليد كننده پرك پت انجام مي دهد. زيرا بازيافت بطري هاي ضايعاتي نه تنها سلامت محيط زيست را به دنبال دارد بلكه مي تواند يك منبع درآمد براي بسياري از اقشار جامعه به حساب آيد. بنابراين ما مي توانيم مواد اوليه واحدهاي توليد كننده بازيافت پت را تامين كرده و آموزش هاي حرفه اي را در جهت بالا بردن ارزش افزوده به شما ارائه دهيم. همچنين اين توانايي را داريم تا در كمترين زمان ممكن، شما توليد كننده گرامي كه در كار بازيافت پت فعاليت مي كنيد را به كارخانجات الياف معرفي كنيم و شما را به سود قابل توجهي برسانيم. از طرفي فروش پت دابل هات واش بدون چربي با pmm زير 500 و همچنين رطوبت كمتر از يك درصد به همراه داشتن تنها 15 درصد رنگ آبي روشن به منظور توليد الياف در منسوجات پارچه هاي پلي استري از جمله خدمات ما مي باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۴۷:۴۳ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

بازيافت پت

ظروف پلاستيكي مانند بطري نوشابه و آب معدني، در طبيعت تجزيه نمي شوند و به همين دليل بازيافت، بهترين روش براي حفظ محيط زيست مي باشد. اين مواد پس از بازيافت پت هات واش ناميده مي شوند. اين صنعت يكي از صنايع نوپا در دنيا مي باشد و از لحاظ اقتصادي بسيار پرسود است. كلمه پت مخفف پلي اتيلن ترفتالات مي باشد. امروزه بسياري از شركت ها از پت براي توليد بطري خود استفاده مي كنند. اين بطري ها، بسيار شفاف بوده و داراي مقاومت بسياري بالايي در برابر ضربه است و براي حمل و نقل بسيار سبك مي باشد. از سوي ديگر، جنس پت اين بطري ها در نگهداري و حفظ رطوبت و گاز نوشيدني هايي همچون نوشابه، بسيار موثر هستند. بطري هاي پت قابل بازيافت هستند و اين يكي از مزاياي اين بطري ها مي باشد.

پرك پليمر

پرك پليمر يا چيپس پت، به شكل خرد شده مواد بازيافتي همچون پت گفته مي شود. در واقع يكي از مهمترين مراحل در بازيافت پت، پرك پليمر است كه مواد بازيافتي درون دستگاه هاي آسيا به قطعات كوچكتر تبديل مي شوند. اين قطعات هر كدام، پرك ناميده مي شوند و هدف از توليد بازيافت پت و پرك پليمر، تبديل اين مواد به گرانول مي باشد. پرك پليمر پس از بازيافت، براي كارخانجاتي مانند توليد الياف پلي استر، طناب و توليد تسمه بسته بندي استفاده مي شود.

پرك پليمر

فروش پت بازيافتي

امروزه بازار فروش پت بازيافتي بسيار پر رونق و پرسود مي باشد. همانگونه كه گفته شد، پس از بازيافت پت، اين مواد توسط بسياري از كارخانجات توليدي استفاده مي شود. علاوه بر اين كارخانجات و شركت هاي توليدي، كشورهايي همچون چين، ايتاليا و تركيه از خريداران پت بازيافتي هستند و به همين دليل بسياري از شركت هاي بازيافت پت، نماينده كشورهايي همچون چين در ايران هستند. بازيافت بطري پت در كشور چين بسيار پر رونق است و چيني ها همچون طلا به خريد پت بازيافتي اهميت مي دهند. در واقع چيني ها نفتي براي استخراج ندارند و به همين دليل به خريد و فروش پرك پت بسيار علاقمند هستند. آنها پس از خريد پرك پت، آن را با روش هاي مهندسي معكوس به مواد اوليه نفت پالايش شده تبديل مي كنند. بنابراين چيني ها با كمترين هزينه، اقدام به توليد نفت مي نمايند.

ضايعات پت

ضايعات پت شامل مواد بسياري همچون بطري هاي آب معدني، بطري هاي نوشابه و بطري هاي روغن مي باشند. به دليل قابل بازيافت بودن اين نوع از ضايعات، امروزه استفاده از اين بطري ها در صنايع مختلف جاي خودش را به بطري هاي قديمي تر داده است. اما ضايعات پت، به هنگام بازيافت بايد به حد شاخصي برسند كه اين شاخص بر اساس ميزان PVC موجود مي باشد كه واحد آن ppm است. براي كمتر شدن اين ميزان شاخص، بايد خطوط بازيافت پت به گونه اي كنار هم قرار گيرند كه ميزان آلودگي آن كمتر از 200 ppm باشد. بنابراين خطوط بازيافت پت در هر كشوري بايد بر اساس ويژگي هاي ضايعات پلاستيكي موجود در همان كشور طراحي شود.

ضايعات پت

سنجش كيفيت پت بر اساس ميزان آلودگي موجود در آن

همانگونه كه گفته شد، ميزان pvc موجود در پت، مشخص كننده كيفيت آن مي باشد. اگر ميزان آلودگي موجود در پرك پت، خيلي بيشتر از مقدار مجاز باشد، آنگاه زمان تبديل پرك پت به الياف يا ماده اي به نام گرانول، اين آلودگي ها سبب تخريب و هيدروليز شدن پت مي شوند. بنابراين در بازيافت پت، حتما اين آلودگي ها بايد تا حد امكان كم شوند تا پت بازيافتي داراي كيفيتي بسيار عالي باشد. افرادي كه به تازگي وارد صنعت بازيافت پت شده اند بايد اين نكته را مد نظر قرار دهند كه اگر آلودگي هاي مجاز در پرك پت زياد باشند، زمان فروش پرك پت دچار مشكل خواهند شد و قيمت محصول نيز افت پيدا خواهد كرد. هر اندازه كه ميزان pvc موجود در پرك كمتر باشد، ضايعات پرك پت شفاف تر بوده و كيفيت بالاتري دارد.

بازيافت پت و نقش آن بر كسب درآمد

پس از جمع آوري بطري هاي پرك پت از شركت هاي جمع آوري ضايعات، بطري ها در مرحله اول شسته شده و كاملا ضد عفوني مي شوند و سپس اين بطري ها درون دستگاه خرد كننده ريخته شده و به شكل پرك در مي آيند. اين بطري ها در حجم بالايي بازيافت مي شوند و خروجي آن نيز براي صنايع بسياري كاربرد دارد. در كشور ايران كارخانه هاي بسيار محدودي اقدام به بازيافت پت مي نمايند كه همين كارخانجات، توانسته اند افراد بسياري را به صورت مستقيم و غير مستقيم در اين كار مشغول نمايند. درآمدزايي از اين طريق از دو راه خريد و فروش پت امكان پذير مي باشد. اينكه تا چه اندازه پرك توليد شده مرغوبيت داشته باشد، در ميزان خريد و فروش آن بسيار تاثيرگذار است. مرغوب ترين نوع پرك پت، پت هات واش است كه براي شستشوي آن از آب داغ استفاده مي شود. بنابراين با خريد و فروش پرك پت، مي توان سود خوبي را از اين كار كسب كرد.

 بازيافت پت و نقش آن بر كسب درآمد

مزاياي بازيافت بطري هاي پت

 • يكي از مهمترين مزاياي بازيافت پرك پت، جنبه محيط زيستي اين كار است كه باعث جمع آوري بطري هاي تجزيه نشدني موجود در طبيعت مي شود. تجزيه اين بطري ها ممكن است هزاران سال طول بكشد كه اين امر مي تواند خسارات جبران ناپذيري را به طبيعت وارد مي نمايد.
 • پت ها از لحاظ اقتصادي نيز بسيار مهم و حياتي هستند. در واقع هر ساله ميليون ها دلار ارز از طريق اين صنعت وارد كشور مي شود. فروش و صادرات پت از يك سو و از سوي ديگر عدم نياز به واردات مواد اوليه مورد نياز براي توليد الياف مي تواند به چرخه اقتصادي كشور بسيار كمك نمايند.
 • با داير شدن كارخانجات بازيافت پت، افراد بسياري در اين صنعت مشغول به كار شده اند و به همين دليل، اين كار از جنبه كارآفريني نيز بسيار مهم و ارزشمند مي باشد.

دستگاه هاي بازيافتي پت

دستگاه هاي بازيافت پت در كيفيت نهايي پت توليد شده، نقشي بسيار مهم ايفا مي كنند. همه مراحل توليد پت از جمله آناليز كردن، خرد كردن و آب كشي بايد توسط دستگاه هاي با كيفيت در كارخانه انجام شود. در كنار اين دستگاه ها، كارخانجات بازيافتي پت، به دستگاه فركشن براي جداسازي ناخالصي ها نيازمند هستند. براي شستشوي پت ها نيز بايد از سانتريفيوژهاي با كيفيت استفاده نمود. همچنين وجود دستگاه هات واش پرك در كارخانه هاي بازيافتي پت سبب مي شود تا ميزان ناخالصي هاي موجود در پت هاي بازيافتي شده تا حد امكان كاسته شود. امروزه كشورهاي پيشرفته بسياري از اين دستگاه در كارخانه هاي بازيافتي خود استفاده مي كنند.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۵ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۱۹:۱۵ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]

گرانول بازيافتي چيست؟

شايد اولين مسئله اي كه شما علاقه مند باشيد اطلاعاتي را درباره آن بدست بياوريد مسئله گرانول بازيافتي باشد كه آشنايي با آن مي تواند براي شما بسيار مفيد باشد. گرانول بازيافتي هاي پي وي سي كه هزينه توليد آنها بسيار پايين تر است امروزه نقش بسيار مهمي را در صنعت پتروشيمي و در كل در تمامي صنايع ايفا مي كنند. امروزه بسياري از صنايعي كه از اين گرانول هاي بازيافتي  استفاده مي كنند اهميتي به بازيافتي بودن يا نبودن آنها نمي دهند و در نتيجه شما مي توانيد با هزينه اي كمتر گرانول هاي بازيافتي را براي خود تهيه كنيد. اين موضوع باعث شده است كه اين محصولات كاربرد بسيار زيادي داشته باشند. البته توجه داشته باشيد كه امروزه اين محصولات داراي انواع مختلفي هستند كه شما مي توانيد از هر يك از اين محصولات در موارد مختلفي بهره مند شويد و از آنها استفاده كنيد.

گرانول بازيافتي چيست؟

چرا بايد از اين محصولات استفاده كنيم؟

شايد يكي از مهم ترين سوالاتي كه براي شما پيش آمده باشد اين باشد كه چرا بايد ما از اين محصولات استفاده كنيم؟ در پاسخ به اين سوال بايد گفت كه اين گرانول هاي بازيافتي به صورت كلي داراي سه مزيت بسيار مهم هستند كه باعث مي شود تا شركت ها و افراد بسيار زيادي علاقه مند به استفاده از آنها باشند. اولين دليلي كه باعث مي شود تا شركت ها از اين محصولات استفاده كنند مزاياي اقتصادي است كه تهيه اين محصولات براي شركت ها دارد. از آن جايي كه اين گرانول ها به صورت بازيافتي توليد مي شوند شركت ها مي توانند با كمترين هزينه ممكن اقدام به خريد و تهيه آنها كنند و در نتيجه هزينه هاي خود را به ميزان بسيار زيادي كاهش دهند. يكي ديگر از مواردي كه باعث مي شود تا افراد زيادي علاقه مند به استفاده از اين گرانول هاي بازيافتي باشند اين است كه اين محصولات به محيط زيست آسيب چنداني وارد نمي كنند و در واقع براي محيط زيست فوايد زيادي نيز دارند چرا كه باعث مي شوند تا پسماند گرانول ها براي بازيافت دوباره جمع آوري شوند. آخرين مورد از مزيت هاي استفاده از اين گرانول ها نيز اين است كه با استفاده از اين محصولات ميزان شما مي توانيد در مصرف منابع طبيعي زمين صرفه جويي كنيد كه اين موضوع امروزه در صنعت از اهميت بسيار زيادي برخوردار مي باشد.


چرا بايد از گرانول بازبافتي استفاده كنيم؟

آشنايي با انواع گرانول بازيافتي

به صورت كلي مي توان گرانول بازيافتي ها را براساس روش توليد آنها به انواع مختلفي دسته بندي كرد كه ما در اين بخش قصد داريم اين دسته بندي را به صورت كامل براي شما توضيح دهيم. دسته اول از انواع اين محصولات گرانول هايي هستند كه به صورت رشته اي توليد مي شوند. معمولا بيشتر گرانول هايي كه در ايران توليد مي شوند به اين شكل هستند و از جمله محبوب ترين گرانول هاي بازيافتي در ايران به شمار مي آيند. دسته ديگري از گرانول بازيافتي ها گرانول هاي خشك هستند كه به روش خاصي توليد مي شوند، توجه داشته باشيد كه كيفيت و ثبات اين گرانول هاي بازيافتي بسيار بالاتر از ساير انواع گرانول ها مي باشد. گرانول بازيافتي هايي كه با استفاده از روش سيستم برش رينگ آبي توليد مي شوند دسته ديگري از اين محصولات هستند كه از نيروي گريز براي توليد اين گرانول ها استفاده مي شود. توليد انواع گرانول با استفاده از روش هاي مختلفي انجام مي شود كه ما در اين بخش سه مورد از مهم ترين آنها را بيان كرديم ولي روش هاي ديگري نيز براي اين كار وجود دارند.

آشنايي با انواع گرانول بازيافتي

فروش گرانول

امروزه فروشگاه هاي بسيار زيادي هستند كه اقدام به فروش گرانول ها كرده اند. يكي از مهم ترين دلايلي كه باعث شده است تا تعداد اين فروشگاه ها در سال هاي اخير به ميزان زيادي افزايش پيدا كند اين است كه امروزه بسياري از شركت ها علاقه و نياز خود به اين گرانول ها را اعلام كرده اند و به همين دليل نيز فروشگاه هاي زيادي فعاليت خود را در اين زمينه آغاز كرده اند. اگر شما كمي در اينترنت جستجو كنيد مي توانيد فروشگاه هاي اينترنتي بسيار زيادي را نيز بيابيد كه اقدام به فروش اين محصولات كرده اند و ديگر براي خريد گرانول هاي بازيافتي  و حتي غير بازيافتي نيازي به مراجعه حضوري نداريد و مي توانيد اين كار را به صورت اينترنتي انجام دهيد.

فروش گرانول

خريد اين محصولات

همانطور كه در بخش قبلي اشاره كرديم امروزه فروشگاه هاي اينترنتي بسيار زيادي هستند كه شما با مراجعه به آنها مي توانيد به راحتي اقدام به خريد گرانول كنيد. يكي از بهترين فروشگاه هاي اينترنتي كه مي توانيد اين محصولات را از آن خريداري كنيد فروشگاه اينترنتي ما است كه با مراجعه به آن مي توانيد با كمترين هزينه ممكن اين محصولات را خريداري كنيد. توجه داشته باشيد كه فروشگاه اينترنتي ما مزاياي بسيار زيادي را نسبت به ساير فروشگاه هاي اينترنتي دارد كه باعث مي شود تا بسياري از افرادي كه قصد خريد گرانول هاي بازيافتي دارند فروشگاه اينترنتي ما را براي اين كار انتخاب كنند. يكي از مهم ترين مزاياي فروشگاه اينترنتي ما اين است كه شما با مراجعه به آن مي توانيد با هزينه اي بسيار كمتر از ساير وب سايت ها اقدام به خريد اين محصول كنيد. ويژگي ديگر فروشگاه اينترنتي ما اين است كه شما مي توانيد نسبت به كيفيت گرانول بازيافتي هايي كه به شما تحويل داده مي شود مطمئن باشيد چرا كه فروشگاه ما به صورت كامل كيفيت اين محصولات را به شما تضمين مي كند.

خريد گرانول

جمع بندي و نكات پاياني


به صورت كلي انواع گرانول بازيافتي ها امروزه از اهميت بسيار زيادي برخوردار هستند و شما هم ممكن است براي استفاده هاي شخصي و هم براي فعاليت هاي شركتي و كارخانه اي نيازمند به تهيه اين محصولات باشيد. گرانول بازيافتي هاي بازيافتي مزيت هاي بسيار زيادي را براي شما دارند كه به شما توصيه مي كنيم كه براي كاربردهاي مختلف حتما از آنها استفاده كنيد تااز مزاياي آنها نهايت بهره را ببريد. فروشگاه اينترنتي ما شرايط بسيار خوبي را براي شما فراهم كرده است كه مي توانيد با مراجعه به آن به راحتي هرچه تمام گرانول بازيافتي هاي مورد نياز خود را از اين طريق تهيه كنيد. انواع مختلف گرانول ها كاربردهاي مختلفي دارند، شما براي خريد اين محصولات حتما بايد كاربردهاي خاص خود را در نظر بگيريد و متناسب با كاربرد مد نظر خود اقدام به خريد كنيد.
در پايان تشكر مي كنيم از شما كه اين مطلب را مطالعه كرديد، اميدواريم مطالعه اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ اسفند ۱۳۹۸ ] [ ۱۲:۱۲:۲۹ ] [ آرزو آخوندزاده ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لینک های تبادلی
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 4
همه : 0
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب

خرید فالوور و لایک

لینک ساز ، سامانه خرید و فروش بک لینک و رپورتاژ آگهی

سئو کار حرفه ای / ثبت آگهی رایگان / خدمات نظافتی در مشهد / باربری / بسته بندی لوازم منزل / دانلود بازی اندروید / دانلود نرم افزار اندروید  / شرکت خدمات نظافتی آریا / شرکت نظافت منزل و راه پله در مشهد / شرکت نظافت راه پله در مشهد / شرکت نظافت منزل در مشهد   / ربات افزایش فالوور عضوگرام / تربیت سگ / خرید گوشی شیائومی / بروز کالا / قیمت یاب / قیمت تلویزیون / قیمت گوشی آیفون  / چگونه جذب خود کنیم  /سایت ایرونی  / بازی اندروید  / چت روم / خدمات گرافیک آریا گستر